37 nowych radiowozów służy policjantom

02-12-2019

Pojazdy trafiły do mundurowych z całego garnizonu stołecznego. To pojazdy oznakowane i nieoznakowane. Ich zakup wsparły samorządy.

Podziel się ze znajomymi
37 nowych radiowozów służy policjantom
37 nowych radiowozów służy policjantom | fot. Komenda Stołeczna Policji
Nowoczesne samochody można było kupić dofinansowaniu od miast i gmin, a także ze środków Programu Modernizacji Policji. Będą z nich korzystali funkcjonariusze z komend powiatowych w: Wołominie, Piasecznie, Grodzisku Mazowieckim, Otwocku, Pruszkowie, Mińsku Mazowieckim, Legionowie, Nowym Dworze Mazowieckim i powiecie Warszawskim Zachodnim. Nowe pojazdy otrzymały także komendy rejonowe Warszawa II, Warszawa III, Warszawa IV, Warszawa V, Warszawa VI oraz komisariat rzeczny.

Wszystkie nowe policyjne samochody zostały poświęcone przez kapelana Komendy Stołecznej Policji – księdza Józefa Jachimczaka. Dzięki nowym radiowozom policjanci będą jeszcze lepiej dbali o bezpieczeństwo mieszkańców. Większość samochodów posiada silniki o mocy 140 KM, siedem to jeszcze mocniejsze maszyny z silnikami posiadającymi 180 KM. Samochody są przystosowane do specyfiki pracy policjantów zarówno w mieście, jak i na terenach podmiejskich. To nie koniec zakupów. W przyszłym w garnizonie stołecznym przybędzie łącznie 116 aut.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto