Warszawa miastem przyjaznym osobom niepełnosprawnym

02-12-2019

Odebrała pierwszą nagrodę w konkursie Access City. To zmagania przygotowane przez Komisję Europejską. Za co dokładnie Stolica dostała prestiżowe wyróżnienie?

Podziel się ze znajomymi
Warszawa miastem przyjaznym osobom niepełnosprawnym
Warszawa miastem przyjaznym osobom niepełnosprawnym | fot. Urząd Miasta Stołecznego Warszawy
Według unijnej komisarz do spraw zatrudnienia, spraw społecznych, umiejętności i mobilności pracowników - Marianne Thyssen: „Warszawa jest wzorem dla innych miast, pokazuje, jak wiele można zrobić w bardzo krótkim czasie, by uczynić przestrzeń bardziej dostępną dla osób z niepełnosprawnościami”. Stolica ciągle działa na rzecz ułatwień w poruszaniu się po mieście. Trwa teraz między innymi program likwidacji barier architektonicznych w wielu częściach miasta. Remontowane są chodniki, przystosowywane dla osób z niepełnosprawnościami są przejścia dla pieszych.

Warszawa także kupując nowe pojazdy transportu publicznego dba o udogodnienia dla osób o ograniczonej mobilności, słabym wzroku czy słuchu. Podobnie jest z infrastrukturą na przystankach autobusowych i tramwajowych oraz na stacjach linii metra. Urzędnicy starają się także jak najpełniej odpowiadać na potrzeby wszystkich grup osób z niepełnosprawnościami u ułatwiając załatwianie spraw czy dając prosty dostęp do wszystkich niezbędnych miejskich informacji. Nagrodę w imieniu stołecznego samorządu odebrał w Brukseli wiceprezydent – Paweł Rabiej.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto