Krakowscy zakonnicy stworzyli aplikację do... wdzięczności

09-01-2020

Zakonnicy z krakowskiej Prowincji Kapucynów stworzyli pierwszą w Polsce aplikację o wdzięczności.

Podziel się ze znajomymi
Domek Loretański Kapucynów
Domek Loretański Kapucynów | Cancre
Zakonnicy z krakowskiej Prowincji Kapucynów stworzyli pierwszą w Polsce aplikację o wdzięczności. Jej autorem jest br. Piotr Kwiatek, doktor psychologii i kapłan krakowskiej prowincji braci mniejszych. Pieniądze zebrał na portalu zrzutka.pl. Badania dowodzą, że człowiek umiejący dziękować, naprawdę zmienia świat na lepsze - trzeba o tym przypominać.

- Mamy bardzo dużo badań, które pokazują, jak wdzięczność naprawdę pomaga nam żyć na codzień. Myślę, że ten temat jest wciąż jeszcze nieodkryty i warto, właśnie przez tę aplikację, człowiekowi zwrócic uwagę na to, jak to jest temat pełen mocy, ważny - mówi br. Kwiatek.

Dzięki specjalnym wykresom będzie można ocenić własny rozwój w codziennym praktykowaniu wdzięczności - i to w różnych wymiarach.

- Aplikacja będzie dawała możliwość użytkownikowi przeżywać wdzięczność w wymiarze doświadczenia duchowego, drugim takim wymiarem będzie dobro za dary codzienne, trzeci wymiar to wdzięczność za tzw. dary nadzwyczajne: z okazji świąt czy podwyżki i czwarty wymiar: umieć przeżywać wdzięczność przez coś, co jest dla mnie wyzwaniem - mówi br. Kwiatek.

Aplikacja będzie dostepna zarówno na adroida jak i system iOS, za kilka miesięcy będzie ją można pobrać za darmo ze sklepu google play.

Posłuchaj materiału Michała Henkela:

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto