Jest umowa na remont Wybrzeża Helskiego i Wybrzeża Szczecińskiego

13-01-2020

Wykonawcę udało się wybrać dopiero kiedy miasto dołożyło pieniędzy. Pierwszy przetarg trzeba było bowiem unieważnić. Ile ostatecznie ratusz zapłaci za prace?

Podziel się ze znajomymi
Jest umowa na remont Wybrzeża Helskiego i Wybrzeża Szczecińskiego
Jest umowa na remont Wybrzeża Helskiego i Wybrzeża Szczecińskiego | fot. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych
Kwota opiewa na 76 milionów złotych. Taką ofertę w drugim postępowaniu złożyła firma Skanska. W pierwszym, najtańsza oferta wynosiła 85 milionów, a budżet… zaledwie 47 milionów złotych. Teraz wreszcie uda się doprowadzić przebudowę do skutku. Prace obejmą 2,2 kilometra Wybrzeża Helskiego i Wybrzeża Szczecińskiego. To odcinek od Wybrzeża Puckiego do ulicy Okrzei. Za inwestycję odpowiedzialny jest Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych.
 
W ramach prac wykonane zostaną zabezpieczenia przeciwpowodziowe (droga biegnie wzdłuż prawego brzegu Wisły), a także nowy asfalt. Pasów ruchu będzie tyle, co do tej pory, czyli dwa w stronę Białołęki, a jeden w kierunku Wawra. Nad Kanałem Praskim wybudowana zostanie kładka pieszo-rowerowa. Pojawią się też nowa sygnalizacja świetlna oraz oświetlenie. Będą też nowe przejścia dla pieszych: po północnej stronie skrzyżowania Wybrzeża Szczecińskiego z Okrzei oraz po południowej stronie u zbiegu Wybrzeża Helskiego z Ratuszową. Po obu stronach całego odcinka drogi pojawi się ścieżka rowerowa. Prace potrwają dwa lata.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto