Chrobry rozpoczął przygotowania

14-01-2020

Piłkarze Chrobrego Głogów rozpoczęli siedmiotygodniowe przygotowania do rundy wiosennej. Pierwszy noworoczny trening odbył się w hali widowiskowo-sportowej.

Podziel się ze znajomymi
Trening na hali
Trening na hali | Źródło: Chrobry Głogów

W treningu uczestniczyła większość zawodników rundę jesienną kończących z urazami. Przygotowania normalnie rozpoczęli Michał Michalec, Przemysław Stolc, Damian Piotrowski i Adrian Benedyczak. Indywidualnie trenuje najdłużej kontuzjowany Mateusz Machaj, a mający problem zdrowotny związany z plecami Szymon Drewniak ma dołączyć do składu w najbliższych dniach. Poza kadrą są też operowany w listopadzie Adam Makuchowski i Gerard Artigas, który prawdopodobnie odejdzie z klubu. 

Ponad 20-osobową grupę tworzyli też młodzi zawodnicy. Zarówno ci, którzy debiuty mają już za sobą (Dominik Piła, Adam Antochów, Mateusz Kulchawy i Maciej Diduszko), jak i ci na takie debiuty czekający (Jakub Turowski oraz Miłosz Jóźwiak).

„Te pierwsze kilka dni, będą przygotowawcze. Wiadomo jak się wraca, to trzeba zawodnikom dać czas na uporządkowanie spraw. Zawodnicy nają kilka dni na to, żeby wejść w treningi” – mówił trener Chrobrego, Ivan Djurdjevic.

Przed zespołem siedem tygodni przygotowań. Pierwsze dni będą wprowadzające, bo na wtorek zaplanowano zajęcia na siłowni, a dopiero w środę drużyna wyjdzie na boisko. Pomarańczowo-czarni w planach mają kilka sparingów. Pierwszy z nich w sobotę, 1 lutego, na wyjeździe z GKS Katowice. Później zagrają jeszcze z Miedzią Legnica, KS Polkowice, Błękitnymi Stargard Szczeciński oraz Ślęzą Wrocław.


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto