To wielka strata dla Kościoła

14-01-2020

Pogrzeb ks. Wojciecha Wójtowicza w piątek w Miastku. Msza o godz. 11.00 w kościele pw. NMP Wspomożenia Wiernych, a po niej dalsze uroczystości na cmentarzu. W Koszalinie pożegnanie w czwartek o godz. 19.00 w katedrze.

Podziel się ze znajomymi
ks. Wojciech Wójtowicz
ks. Wojciech Wójtowicz | archiwum GN
Nie żyje ks. Wojciech Wójtowicz, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie. Zginął w wypadku samochodowym. Do zdarzenia doszło wczoraj wieczorem na drodze wojewódzkiej między Polanowem, a Nacławiem, niedaleko Koszalina.

Pogrzeb ks. Wojciecha Wójtowicza odbędzie się w piątek w Miastku. Msza pogrzebowa zostanie odprawiona o godz. 11.00 w kościele pw. NMP Wspomożenia Wiernych, a po niej dalsze uroczystości pogrzebowe na cmentarzu. Koszalinianie będą mogli pożegnać się ze zmarłym kapłanem w czwartek podczas Mszy św. o godz. 19.00 w katedrze.

Zanim został rektorem seminarium, był duszpasterzem akademickim w Koszalinie, wykładowcą, wikariuszem w parafii pw. św. Kazimierza w Koszalinie. Studia doktoranckie ukończył na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie. Był cenionym rekolekcjonistą, kierownikiem duchowym i teologiem. Miał 44 lata.

Wspominają go biskup diecezjalny Edward Dajczak, ks. Wojciech Parfianowicz- rzecznik Kurii biskupiej w Koszalinie oraz prof. Danuta Zawadzka- prorektor ds. kształcenia Politechniki Koszalińskiej. 

Księga kondolencyjna wystawiona jest dziś do godz. 21 oraz każdego następnego dnia do pogrzebu, w godzinach od 9 do 21 w holu głównym Wyższego Seminarium Duchownego w Koszalinie.

Alicja Górska/ Marcin Kieca/ ks. WP

ks. Wojciech Parfianowicz, rzecznik Kurii Biskupiej w Koszalinie
Danuta Zawadzka, prorektor ds. kształcenia na Politechnice Koszalińskiej
biskup koszalińsko- kołobrzeski Edward Dajczak

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto