Ciągle brakuje krwi

11-02-2020

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze zakasuje rękawy po feriach zimowych i uzupełnia braki krwi.

Podziel się ze znajomymi
RCKiK Zielona Góra
RCKiK Zielona Góra | RCKiK Zielona Góra
W naszym centrum sytuacja się poprawia, ale w kraju trwają ferie zimowe i inne szpitale mają problemy z zapasami krwi. Chętni mieszkańcy Zielonej Góry i okolic mogą oddać ten niezastąpiony lek w siedzibie centrum przy ulicy Zyty, jutro (12.02.2020) także akcja poboru odbędzie się w Zespole Szkół i Placówek Kształcenia Zawodowego przy ulicy Botanicznej od 9 do 12, a za tydzień w środę w III LO.

"Przed pobraniem krwi warto zjeść lekki posiłek, dietetyczny, gdyż zbyt duża ilość tłuszczu w potrawach sprawia, że odwirowane osocze jest za tłuste i nie nadaje się do przetoczenia pacjentom. Ale wykorzystywane są krwinki czerwone. Jednak osocza szkoda. Z tego też powodu zbiórki krwi są prowadzone w godzinach przedobiadowych, bo nasza kuchnia należy raczej do tych bogatych w tłuszcze" - tłumaczy Krzysztof Piwowarczyk z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Zielonej Górze.

Przed pobraniem krwi warto także pić dużo płynów.

Obecnie najbardziej potrzebna jest krew wszystkich grup z ujemnym RH.


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto