Nowy system regulacji zobowiązań podatkowych dla mieszkańców Gminy Lublin

14-02-2020

Urząd Miasta Lublin uruchomił nową platformę, dzięki której mieszkańcy miasta od tego miesiąca mogą bez wychodzenia z domu sprawdzić swoje zobowiązania podatkowe i uregulować je dosłownie kilkoma kliknięciami myszki.

Podziel się ze znajomymi
Platforma Informacyjno- Płatnicza Gminy Lublin
Platforma Informacyjno- Płatnicza Gminy Lublin | Miasto Lublin/ lubin.eu
Od lutego, mieszkańcy Lublina mogą skorzystać z nowej Platformy Informacyjno-Płatniczej – PLIP. Platforma zawiera informacje o zobowiązaniach z tytułu podatków i opłat wobec Gminy Lublin oraz pozwala uiścić należności w sposób szybki i łatwy. 

„Za pośrednictwem serwisu PLIP można dokonywać wpłat m.in. podatków od nieruchomości, rolnego, leśnego, od osób fizycznych i od środków transportowych, a także wnosić opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, z tytułu użytkowania wieczystego oraz najmu i dzierżawy” - wyjaśnia Monika Głazik z lubelskiego ratusza. Jednocześnie Urząd Miasta zapowiada, że katalog dostępnych płatności online będzie stale poszerzany.

Nowa e-usługa dostępna jest dla osób fizycznych, legitymujących się numerem pesel. Logowanie do Platformy Informacyjno-Płatniczej PLIP odbywa się przy pomocy profilu zaufanego.

Platforma Informacyjno-Płatnicza PLIP dla Miasta Lublin powstała w ramach projektu „E-rozrachunki, e-podatki, e-opłaty – wysoka jakość usług, kompetencje i elektronizacja administracji samorządowej” z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020. Więcej informacji o projekcie znajduje się na stronie Lublin.eu.

O nowym systemie i zasadach korzystania z platformy i korzyściach z tego płynących w rozmowie naszej reporterki Małgorzaty Oroń z Moniką Glazik z lubelskiego ratusza.

Autor: Małgorzata Oroń
Monika Głazik o nowej platformie podatkowej i zasadach korzystania

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto