Abby Johnson przekonuje, że w Polsce powinno się całkowicie zakazać aborcji

14-02-2020

Była jedną z najmłodszych dyrektorek jednej z klinik aborcyjnych w USA, współodpowiedzialną za przeprowadzenie przeszło 22 tys. aborcji

Podziel się ze znajomymi
Abby Johnson
Abby Johnson | archiwum organizatora
Abby Johnson, autorka książki i bohaterka filmu „Nieplanowane”, odwiedziła Piłę. W trakcie spotkania w wypełnionym do ostatniego miejsca kościele pod wezwaniem św. Jana Bosko, opowiedziała swoją historię.

Była jednym z najmłodszych dyrektorów w jednej z klinik aborcyjnych w USA, współodpowiedzialnym za przeprowadzenie przeszło 22 tysięcy aborcji. Wierzyła, że w ten sposób pomaga kobietom, ratuje je od problemów zdrowotnych, a nawet śmierci po zabiegach wykonywanych w „nieprofesjonalnych placówkach”. Tak było do dnia, kiedy musiała asystować przy zabiegu aborcji i na aparacie USG zobaczyła w pełni ukształtowane żywe dziecko, starające się za wszelką cenę uciec przed śmiercionośnymi narzędziami.

Abby Johnson apelowała w Pile do Polaków, aby nie zgadzali się na obowiązujący w naszym kraju kompromis aborcyjny. Jak to uzasadnia? O tym w materiale audio poniżej.

Historie Abby Johnson i innych byłych pracowników klinik aborcyjnych w USA opisane zostały w książce "Ściany będą wołać" oraz w książce "Nieplanowane", wydawnictwa Espirit.

Patronat medialny nad spotkaniem sprawowało Radio Plus Koszalin.

Marek Wolski/ alg


Spotkanie z Abby Johnson w Pile cz.1
Spotkanie z Abby Johnson w Pile cz.2

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto