Od tych pączków rośnie nie brzuch, a serce. Kapucyni zachęcają do pomocy

14-02-2020

Zamiast objadać się pączkami, wyślij pączka do Afryki - zachęcają krakowscy kapucyni. Cel jest szczytny: pomoc dla dzieci na Czarnym Lądzie, gdzie posługują zakonnicy.

Podziel się ze znajomymi
Akcja startuje w tłusty czwartek
Akcja startuje w tłusty czwartek | bluebudgie
Zamiast objadać się pączkami, wyślij pączka do Afryki - zachęcają krakowscy kapucyni. Cel jest szczytny: pomoc dla dzieci na Czarnym Lądzie, gdzie posługują zakonnicy. Wystarczy zaledwie kilka złotych a od tego pączka rośnie nie brzuch, a serce.

- Oczywiście nie wysyłamy pieczonych pączków, ale e-pączki, czyli dokonujemy wpłaty. Za te pieniądze, te symboliczne pączki, możemy wiele dobra zrobić w Republice Środkowoafrykańskiej, w Czadzie - mówi brat Jerzy Steliga z Fundacji Kapucyni i Misje.

W tym roku kapucyni chcieliby zabrać 450 tys. zł, zarówno na dożywianie maluchów jak i kilkaście innych projektów, tym razem związanych głównie z opieką medyczną.

- W tym roku szczególnie tematem akcji jest "podaruj dzieciom zdrowie". Chcemy objąć tą akcją szpital, który ostatni raz jakiś remont widział 30 lat temu - dodaje brat Steliga.

Pomóc można na kilka sposobów, np. kupując e- pączka czy organizując kiermasz z własnymi wypiekami. Akcja rusza w tłusty czwartek, potrwa aż do Wielkanocy. Więcej szczegółów na stronie www.paczek.kapucyni.pl.
Posłuchaj materiału Michała Henkela:

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto