Wyciąg i trasa narciarska w Dolinie Goryczkowej otwarta dla narciarzy

14-02-2020

W końcu po raz pierwszy tej zimy uruchomiony został wyciąg i trasa narciarska w Dolinie Goryczkowej na Kasprowym Wierchu w Tatrach. Otwarta została także nartostrada do Kuźnic. Warunki do szusowania w Tatrach są obecnie idealne.

Podziel się ze znajomymi
Trasa narciarska w Dolinie Goryczkowej w Tatrach
Trasa narciarska w Dolinie Goryczkowej w Tatrach | Paweł Murzyn/Polskie Koleje Linowe
- Mamy pokrywę prawie 2 metry śniegu. Warunki są idealne, wręcz mistrzowskie. Podobna sytuacja jest na Hali Gąsienicowej. Do tego czynna jest także nartostrada do Kuźnic. Warunki są idealne dla narciarzy, dlatego zapraszamy - mówi Marcin Kucharski, kierownik zespołu kolei linowej Kasprowy Wierch.

Dodaje on, że dzięki temu, że Goryczkowa wystartowała, zainteresowanie narciarzy zaczęło lawinowo rosnąć. - jest to oczywiście uzależnione od pogody. Gdy jest ładna, mamy tutaj prawdziwe tłumy – dodaje Marcin Kucharski.

Trasa w Goryczkowej ruszyła pierwszy raz tej zimy, To jednak z najładniejszych, ale i najtrudniejszych do przygotowania tras w Polsce. Tam znajduje się jedynie naturalny śnieg – nie wolno sztucznie dośnieżać trasy. Dodatkowo podłoże, na którym jest trasa, w żaden sposób specjalnie nie została przygotowana. Śnieg więc musi pokryć całe naturalne podłoże – z roślinnością i kamieniami włącznie.

Jak dobrze pójdzie, na nartach na Kasprowym Wierchu będzie można szusować aż do długiego weekendu majowego.
Posłuchaj co mówi o Goryczkowej Marcin Kucharski

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto