Warszawiacy wciąż nie wiedzą, gdzie wyrzucać wielkie śmieci

26-02-2020

Mowa o tak zwanych odpadach gabarytowych. Do zwykłego śmietnika nie możemy ich włożyć. Trzeba wykazać się większym wysiłkiem.

Podziel się ze znajomymi
Warszawiacy wciąż nie wiedzą, gdzie wyrzucać wielkie śmieci
Warszawiacy wciąż nie wiedzą, gdzie wyrzucać wielkie śmieci | fot. Zarząd Oczyszczania Miasta w Warszawie
Mieszkańcy Stolicy często idą jednak na łatwiznę. Chociaż kreatywności odmówić im nie można. Zostawiają kanapy w altanach śmietnikowych, zepsute rowery zostawiają na ulicy, a na jednym z przystanków autobusowych znaleziono kiedyś nawet… trumnę. Z podobnymi przypadkami na co dzień spotykają się kontrolerzy Zarządu Oczyszczania Miasta i jeśli nie udaje im się ustalić sprawcy – muszą usunąć śmieci na koszt miasta.

Tymczasem odpady gabarytowe można zupełnie za darmo oddać do utylizacji. Meble są odbierane w wyznaczonych terminach przez operatora, który w danej dzielnicy zajmuje się odbiorem zwykłych śmieci. Harmonogram dostępny jest na miejskim portalu Czysta Warszawa. Poza wyznaczonymi terminami – bez problemu i bez opłat - można takie odpady oddać w Punktach Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych – zwanych po prostu PSZOK-ami. Pozostawienie odpadów w przestrzeni miasta to nie tylko zaśmiecanie. Często takie działanie zagraża bezpieczeństwu innych mieszkańców.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto