Abp Władysław Ziółek: kościół Przemienienia Pańskiego

04-03-2020

Postać św. Kazimierza przypomniał w kazaniu abp senior Władysław Ziółek. Były Metropolita łódzki w środę wieczorem (4 marca 2020 r.) odprawił Mszę św. w kościele Przemienienia Pańskiego przy ul. Rzgowskiej w Łodzi.

Podziel się ze znajomymi
Abp Władysław Ziółek: kościół Przemienienia Pańskiego
Abp Władysław Ziółek: kościół Przemienienia Pańskiego
W kazaniu abp Władysław Ziółek mówił o św. Kazimierzu, nie zapomniał także o życzeniach dla Kazimierzy uczestniczących we Mszy św.

Dzisiaj, w okresie wielkopostnej modlitwy i zadumy, przebija radość. Szaty liturgiczne pokazują nam ten wyjątkowy przebłysk, jak również śpiew "Chwała na wysokości Bogu", tak rzadko wykonywany w tym wielkopostnym czasie. Bo oto Kościół w dwóch bratnich narodach, w Polsce i na Litwie, czci dzisiaj swego wiernego syna - św. Kazimierza Królewicza.
Jeśli dzisiaj w naszej wspólnocie, jaką tworzymy, są ci, którzy noszą to imię; i św. Kazimierza uważają za swojego patrona, niech przyjmą ode mnie najlepsze życzenia obfitości wszelkich Bożych darów.


ZOBACZ ZDJĘCIA

W czwartek kościołem stacyjnym będzie kościół św. Wojciecha, w piątek - św. Maksymiliana a w sobotę - Trójcy Przenajświętszej. Msze św. z udziałem łódzkich biskupów rozpoczynają się o godz. 18.00.

CZYTAJ TAKŻE:

POSŁUCHAJ:
Abp Władysław Ziółek: św. Kazimierz
Abp Władysław Ziółek: całe kazanie

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto