Lubelskie uczelnie zawieszają zajecia w trybie natychmiastowym

11-03-2020

Na UMCS do 15 kwietnia, na KUL aż do odwołania - władze lubelskich uniwersytetów kolejno podejmują decyzje o natychmiastowym zawieszeniu zajęć dydaktycznym ze względu na wysokie ryzyko zagrożenia epidemiologicznego związanego z pojawieniem się na Lubelszczyźnie pierwszych przypadków koronawirusa.

Podziel się ze znajomymi
Odwołane zajęcia na lubelskich uniwersytetach
Odwołane zajęcia na lubelskich uniwersytetach | pixabay.com/Wokandapix

UNIWERSYTET MARII CURIE - SKŁODOWSKIEJ

Rektor UMCS prof. dr hab. Stanisław Michałowski podjął decyzję o zawieszeniu na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, w trybie natychmiastowym, wszystkich zajęć dydaktycznych. Zajęcia zostają zawieszone do odwołania, jednak nie krócej niż do 15 kwietnia br.

"Jednocześnie na UMCS zostają odwołane wszystkie zagraniczne wyjazdy służbowe, przyjazdy gości zagranicznych, studentów i doktorantów oraz udział pracowników, studentów i doktorantów w konferencjach i szkoleniach krajowych"- mówi Aneta Adamska, rzecznik UMCS.

Odwołane są także wszelkie konferencje i wydarzenia organizowane przez Uniwersytet oraz konferencje i wydarzenia zewnętrzne organizowane przez jednostki organizacyjne Uniwersytetu. Na mocy zarządzenia Rektora UMCS wstrzymano także zakwaterowanie nowych osób w domach studenckich, jak również wprowadza się zakaz odwiedzin przez osoby niezakwaterowane w domach studenckich.

Dalsze decyzje będą wynikały z rekomendacji wydawanych przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Wojewodę Lubelskiego oraz rozwoju sytuacji związanej z zagrożeniem koronawirusem.

KATOLICKI UNIWERSYTET LUBELSKI

Rektor KUL ks prof. Antoni Dębiński wydał zarządzenie, w którym zdecydował między innymi o zawieszeniu na KUL wszystkich zajęć dydaktycznych w trybie natychmiastowym. Zarządzeniem zostały również odwołane wszystkie służbowe wyjazdy zagraniczne i krajowe pracowników i studentów Uniwersytetu. Odwołane zostały także wszystkie konferencje, imprezy i wydarzenia organizowane przez Uniwersytet i w budynkach KUL. W domach akademickich wprowadzono zakaz kwaterowania nowych osób i zakaz odwiedzin przez osoby niezakwaterowane w akademikach. Zarządzenie weszło w życie dziś (11.03.2020) i obowiązuje do odwołania.

POLITECHNIKA LUBELSKA
Na Politechnice Lubelskiej od dnia 12 marca odwołane zostały  wydarzenia o charakterze otwartym: konferencje, sympozja, wykłady, imprezy, występy artystyczne i inne spotkania tego typu organizowane przez Politechnikę Lubelską, jak również wydarzenia organizowane przez podmioty zewnętrzne na terenie Politechniki Lubelskiej. Decyzją władz uczelni zawieszono także służbowe wyjazdy zagraniczne oraz udział w konferencjach krajowych pracowników, doktorantów, studentów i uczestników studiów podyplomowych Uczelni. Wstrzymane zosatały przyjazdy gości zagranicznych na Politechnikę Lubelską.
Wstrzymano także kwaterowanie nowych osób w Domach Studenckich Politechniki Lubelskiej oraz wprowadza się zakaz odwiedzin w tych obiektach przez gości zewnętrznych.

Zajęcia na Politechnice Lubelskiej zostały zawieszone do 29 marca.

Autor: MO
Aneta Adamksa, UMCS, Zawieszenie zajęć o dalszej nauce studentów

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto