Dyspensa od uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. w diecezji koszalińsko- kołobrzeskiej

13-03-2020

Dyspensa do 29 marca. Oznacza, że nieobecność na Mszy św. w tym czasie nie jest grzechem.

Podziel się ze znajomymi
ks. Wojciech Parfianowicz, rzecznik Kurii Biskupiej diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej
ks. Wojciech Parfianowicz, rzecznik Kurii Biskupiej diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej | alg
W związku z koniecznością podjęcia różnych środków ostrożności w sytuacji zagrożenia koronawirusem biskup diecezjalny Edward Dajczak udziela dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. do 29 marca.

Jednocześnie biskup zachęca do wzmożonej modlitwy i śledzenia Mszy św. czy innych nabożeństw transmitowanych przez telewizję bądź radio. Kogo dotyczy ta dyspensa i co oznacza? Wyjaśnia w Radiu Plus ks. Wojciech Parfianowicz, rzecznik Kurii Biskupiej w Koszalinie. (audio)

Bp udziela dyspensy osom starszym, z objawami infekcji (np. kaszel, katar, podwyższona temperatura), osobom, które czują obawę przed zarażeniem.

Jednocześnie ks. Wojciech tłumaczy, że ta dyspensa nie oznacza zwolnienia ze świętowania niedzieli. Bp zachęca do modlitwy i śledzenia transmisji Mszy św. w telewizji lub przez radio.
Jak podkreśla ks. Parfianowicz, oglądanie Mszy św. nie jest uczestnictwem w niej, tylko praktyką pobożnościową, ale możliwe jest przyjęcie Komunii Duchowej. Osoby, które są w stanie łaski uświęcającej, mogą wzbudzić w swoim sercu intencję przyjęcia Ciała Chrystusa i w ten sposób przyjąć Komunię św. duchowo.

Alicja Górska


ks. Wojciech Parfianowicz, rzecznik Kurii biskupiej w Koszalinie

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto