W autobusie tylko 15 osób. Nowe ograniczenia w komunikacji miejskiej w Koszalinie

25-03-2020

Bardziej rygorystyczne zasady zostały wprowadzone w związku z nowymi ograniczeniami w przemieszczaniu się wprowadzonymi przez Radę Ministrów.

Podziel się ze znajomymi
Pasażerowie mogą siadać tylko na nieoznaczonych miejscach.
Pasażerowie mogą siadać tylko na nieoznaczonych miejscach. | MZK Koszalin
Bardziej rygorystyczne zasady funkcjonowania komunikacji miejskiej w Koszalinie spowodowane są nowymi ograniczeniami w przemieszczaniu się wprowadzonymi przez Radę Ministrów. Od dziś (25.03.2020 r.) do odwołania w każdym autobusie MZK Koszalin jednorazowo może podróżować jednocześnie maksymalnie 15 pasażerów.

Zespół MZK Koszalin zamierza każdego dnia liczyć pasażerów i analizować potrzeby przewozowe mieszkańców, by liczba kursów i autobusów pozwalała bezpiecznie dotrzeć do miejsc pracy, zgodnie z wytycznymi Ministra Zdrowia. -Jeżeli zauważymy lub otrzymamy sygnał, że liczba pasażerów w pojeździe przekracza dopuszczalną, będziemy uruchamiać dodatkowe autobusy. Wówczas prosimy, w imię ogólnie pojętego dobra społecznego, by Pasażerowie mogący dotrzeć do pracy do 10 minut później, ustąpili pierwszeństwa podróży tym, którzy na to pozwolić sobie nie będą mogli, w szczególności pracownikom ochrony zdrowia- apeluje do mieszkańców prezydent Koszalina Piotr Jedliński.

-Nakaz ograniczonego przemieszczania się dotyczy każdego z nas, także użytkowników komunikacji miejskiej, dlatego korzystajmy z niej tylko i wyłącznie z konieczności, w drodze do i z pracy. Pomimo wielu działań i zaangażowania, w obecnej sytuacji nie zapewnimy państwu 100% ochrony. Potrzebujemy Państwa współpracy oraz wymiany informacji, licząc przy tym na solidarność i zrozumienie powagi sytuacji- dodaje Andrzej Bacławski, prezes zarządu MZK Koszalin.

Pasażerowie wszelkie uwagi mogą zgłaszać na adres: przewozy@mzk.koszalin.pl

MW
Piotr Jedliński, prezydent Koszalina

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto