Zmiany w funkcjonowaniu cmentarzy komunalnych w Koszalinie, Słupsku i w Szczecinku

25-03-2020

W Koszalinie wstrzymane będą pochówki w soboty. W Słupsku i Szczecinku nie ma jeszcze takiej decyzji. Liczba żałobników ograniczona do 5 osób.

Podziel się ze znajomymi
Cmentarz w Słupsku
Cmentarz w Słupsku | www.koszalin.gosc.pl
W Koszalinie wstrzymane będą pochówki w soboty. W Słupsku i Szczecinku nie ma jeszcze takiej decyzji. Liczba żałobników ograniczona do 5 osób.

W związku z ogłoszeniem 24 marca nowych zaleceń rządowych w walce z koronawirusem, na czas epidemii w Koszalinie wprowadzone zostają zmiany w funkcjonowaniu cmentarza.

Polegają one na zamknięciu bramy E (wszystkie wjazdy będą odbywać się zatem bramą główną) i wstrzymaniu wykonywania pochówków w soboty. Zmiany te będą obowiązywać od 26 marca.

W Słupsku i Szczecinku na razie nie ma decyzji o wstrzymaniu sobotnich pogrzebów. Wszystkie wejścia na Cmentarz Stary i Nowy w Słupsku oraz na szczecinecki cmentarz są nadal otwarte. Ale kierownik działu cmentarzy komunalnych Zarządu Infrastruktury Miejskiej w Słupsku Katarzyna Winiarska apeluje o ograniczenie swoich wizyt w tych miejscach. To dotyczy szczególnie starszych osób, najbardziej narażonych, a jednocześnie najczęściej odwiedzających cmentarze. "Pomodlić się za swoich bliskich można również w domu, więc apelujemy, by jak najrzadziej odwiedzać w czasie epidemii cmentarze"- mówi Katarzyna Winiarska.

Liczba osób uczestniczących w ceremonii pogrzebowej zostaje od dziś ograniczona do 5 osób z najbliższej rodziny. To wytyczne Ministerstwa Zdrowia, które dotyczą całego kraju. Jak informuje Radio Plus pani kierownik część osób sama rezygnuje z wynajmowania kaplicy z obawy przed zakażeniem.

Pani Winiarska jednocześnie apeluje do młodzieży, by nie gromadziła się nawet w kilkuosobowych grupach w okolicy Starego Cmentarza. Przyznaje, że jest to miejsce spotkań młodych osób.

Alicja Górska


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto