Szkoła online od dziś, ale nie każdy jest na to gotowy

25-03-2020

Barierę w zdalnej nauce tworzą braki sprzętu. Dotyka to m. in. dzieci z Kołobrzegu, ale pomoc już nadchodzi.

Podziel się ze znajomymi
Do zdalnej nauki komputer jest niezbędny.
Do zdalnej nauki komputer jest niezbędny. | pixabay
Szkoła online to nowa rzeczywistość, w której od dziś obowiązkowo muszą odnaleźć się nauczyciele, uczniowie i ich rodzice. Nie każdy jest na to gotowy, bo jak uczyć się, czy nauczać zdalnie, nie mając komputera?

Z takim problemem boryka się Pani Zyta z Kołobrzegu. Kobieta prowadzi Rodzinny Dom Dziecka. W gronie jej dziewięciorga wychowanków, siedmioro jest w wieku szkolnym, a w domu mają tylko jeden komputer. Pomoc postanowiła zorganizować kołobrzeska radna Renata Brączyk.

- Akcję zbiórki komputerów zaczęłam postem na moim profilu w mediach społecznościowych. Odzew jest bardzo duży i ze strony mieszkańców i kołobrzeskich firm. Niektórzy chcą użyczyć swoich komputerów na czas zdalnej nauki lub podarować jakiś element komputera: monitor, klawiaturę itp. Dwie lokalne firmy informatyczne przygotowują te komputery do użytku, co nie jest wcale takie proste, bo trzeba wiele programów zainstalować. Do końca tygodnia komputery trafią do Rodzinnego Domu Dziecka Pani Zyty- opowiada zadowolona z rozwoju akcji radna Renata Brączyk, do której zapotrzebowanie na komputery zgłosiły także inni rodzice oraz dyrektorzy szkół. - Jestem w kontakcie z dyrekcją kołobrzeskiej Szkoły Podstawowej nr 6 im. J. Korczaka i weryfikujemy rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji. Jednocześnie mam nadzieję, że uda nam się zebrać jeszcze więcej sprzętu i trafi on do tych, którzy tego potrzebują- dodaje radna.

W przygotowaniu jest już 16 komputerów, ale zapotrzebowanie na sprzęt do zdalnej nauki jest dużo większy, więc u radnej Renaty Brączyk mile widziany jest każdy laptop i składowa część komputera. Potrzebujący sprzętu i darczyńcy mogą kontaktować się przez profil Facebook www.facebook.com/BraczykRenata/. Wystarczy napisać wiadomość. Szczegóły w materiale audio.

MW
Renata Brączyk o zbiórce komputerów- materiał Magdy Wanowskiej

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto