Metro na Wolę coraz bliżej

26-03-2020

Pociągi podziemnej kolejki testowo dojeżdżają już do nowych stacji. Na razie zostawiają jednak pasażerów na Rondzie Daszyńskiego. To już ostatnie próby przed uruchomieniem nowego odcinka.

Podziel się ze znajomymi
Metro
Metro | fot. Metro Warszawskie/Facebook
Miasto poinformowało, że każdy skład testowo po pozostawieniu pasażerów na stacji Rondo Daszyńskiego dojeżdża do trzech nowych stacji na Woli. Wszystko po to, by maszyniści w czasie rzeczywistym mogli wyszkolić się na nowym, fragmencie trasy, a jednocześnie przetestować działanie wszystkich systemów w podziemnych tunelach. Tak jest już od poniedziałku (23.03), a jazdy próbne są niezauważalne dla podróżujących.

Tak zwane „puste” przejazdy to ostatni element szkolenia maszynistów przed samym uruchomieniem stacji: Płocka, Młynów i Księcia Janusza. Po testach wprowadzone zostaną jeszcze korekty do planowanych rozkładów jazdy i częstotliwości kursowania podziemnej kolejki. Składy mają pokonywać pełną trasę w około 27 minut. Przejazdy z pasażerami będą mogły zostać uruchomione po otrzymaniu pozwolenia na użytkowanie, które jest wydawane przez Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego. 

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto