Koronawirus na Mazowszu: podchorąży WAT zakażona, a szpitalem w Grójcu interesuje się prokuratura

25-03-2020

Liczba przypadków zakażenia koronawirusem wzrosła w naszym województwie do 251. W całym kraju to już 1031 osób. Kwarantanną objęta została kolejna stołeczna lecznica.

Podziel się ze znajomymi
Koronawirus
Koronawirus | TheDigitalArtist
 O wzroście liczby zakażonych informuje Ministerstwo Zdrowia. Wśród zdiagnozowanych ostatnio zakażeń znajduje się podchorąża WAT, która z objawami grypopodobnymi została zabrana do szpitala w niedzielę. Już wtedy Wojskowa Akademia Techniczna zamknęła jeden z akademików. W środki na kwarantannie przebywa 361 osób. To 357 podchorążych i czterech wojskowych. Będą w izolacji do 5 kwietnia.
 
Tymczasem na południu regionu – prokuratura bada zakażenie koronawirusem medyków i pacjentów szpitala w Grójcu. To po zawiadomieniach od córki jednej z pacjentek oraz pracownika szpitala. Chodzi o to, że lekarz internista nadal przyjmował pacjentów prywatnie po tym, jak pobrano od niego próbkę do badań na koronawirusa. Pracownik lecznicy zaś złożył zawiadomienie, bo pracował razem ze wspomnianym już lekarzem w szpitalu dwa dni po pobraniu próbki, kiedy prawdopodobnie medyk miał już stwierdzone zakażenie. W pierwszym przypadku śledczy sprawdzą, czy lekarz naraził życie pacjentów, w drugim czy dyrekcja grójeckiego szpitala świadomie narażała zdrowie i życie pracowników placówki.
 
W Warszawie natomiast zdiagnozowano koronawirusa u pacjentki oddziału zamkniętego Szpitala Nowowiejskiego. Lecznica psychiatryczna nie przyjmuje pacjentów na oddział, a ni ich nie wypisuje. Kwarantannie poddano w sumie 70 osób. Wśród nich jest 36 pracowników. Do placówki dotarły na razie wyniki 15 badanych osób – są ujemne.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto