Trójmiasto wprowadza kolejne zmiany w komunikacji miejskiej

26-03-2020

Chodzi o dostosowanie się do wprowadzonych przez rząd najnowszych obostrzeń.

Podziel się ze znajomymi
źródło: gdynia.pl
źródło: gdynia.pl
 Od 25 marca na wszystkich przystankach, tramwajach, autobusach i tablicach systemu informacji pasażerskiej ZTM informuje o przestrzeganiu ograniczonej liczby pasażerów w jednym czasie w danym pojeździe. Władze Gdańska proszą, aby pasażerowie na razie liczyli się sami.

Przy kursach o największym obłożeniu - zazwyczaj w godzinach porannych - ZTM zdecydowało o podstawianiu dodatkowego pojazdu, tak, aby przestrzegać regulacji ustalonych przez rząd. W zależności od wielkości pojazdu, będzie do niego mogła wsiąść połowa z przewidzianych na wszystkie miejsca siedzące pasażerów.

Obecnie około 15% kierowców i motorniczych gdańskiego ZTM przebywa na zwolnieniach, urlopach lub zasiłkach wychowawczych, mimo to włądze Gdańska pracuję na tym, aby przywrócić rozkład jazdy obowiązujący w dni powszednie.

Władze Gdyni także przygotowały odpowiednie zabezpieczenia, które będą umożliwią dostosowanie się do wprowadzonych obostrzeń. W gdyńskich autobusach i trolejbusach na co drugim siedzeniu, umieszczono specjalne nakładki. Dzięki temu pasażerowie będą widzieć ilu z nich może wsiąść do pojazdu.

Reszta pasażerów, na najbardziej oblężonych porannych i popołudniowych kursach, będzie mogła liczyć na tzw. kursy bis. Poprzez system aby monitorowania napełnień pojazdów komunikacji miejskiej, władze Gdyni na bieżąco zmieniają i odpowiednio dostosowują.

Aktualizowane rozkłady jazdy oraz komunikaty są dostępne na stronach internetowych gdańskiego ZTM oraz gdyńskiego ZKM.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto