Studenci wyznania prawosławnego szykują się na Wielkanocne śniadanie. UMCS szykuje paczki dla swoich zagranicznych studentów

17-04-2020

Kilkaset osób pozostających aktualnie w domach studenckich UMCS-u to przede wszystkim studenci-cudzoziemcy, głównie wyznania prawosławnego, którzy w najbliższą niedzielę będą obchodzić Święta Wielkiej Nocy. Uczelnia zapewnia, że żaden z mieszkańców jej akademików, w tym szczególnym czasie, nie pozostanie bez świątecznego posiłku.

Podziel się ze znajomymi
UMCS zorganizuje śniadanie Wielkanocne dla prawosławnych studentów
UMCS zorganizuje śniadanie Wielkanocne dla prawosławnych studentów | Materiały prasowe/UMCS
 W najbliższą niedzielę (19.04.2020 r. od godz. 10.30), dla żaków pozostałych w domach studenckich UMCS-u, zostaną dostarczone pakiety z tradycyjnym śniadaniem wielkanocnym. Skorzystają z nich zagraniczni studenci mieszkający w akademikach Uczelni, którzy z powodu panującej pandemii nie mogli wrócić do domów na Święta, a także pracownicy recepcji.


W komunikacie nadesłanym przez Anetę Adamską, rzecznik prasową UMCS, czytamy: „Należy podkreślić, że około 500 pakietów ze świątecznymi śniadaniami zostanie dostarczonych przez współpracujące z Uniwersytetem Marii Curie-Skłodowskiej Stowarzyszenie Legia Akademicka UMCS. Posiłki przygotują zaś pracownicy stołówki akademickiej „Trójka”. W zestawie śniadaniowym znajdą się m.in.: żurek z jajkiem, drugie danie: ziemniaki, rybka i surówka oraz drożdżowa paska wielkanocna”.

Catering będzie dostarczany do poszczególnych akademików według następującego harmonogramu (19.04.2020 r.):

10.30 - DS. ”Zana”
10.45 - DS. „Jowisz”
11.00 - DS. „Grześ”’
11.15 - DS. „Femina”
11.40 - DS. „Helios”
12.00 - DS. „Ikar”

Inicjatorem wydarzenia jest Centrum Promocji Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej we współpracy ze Stowarzyszeniem Legia Akademicka UMCS.
Projekt jest finansowany przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej w ramach programu „Welcome to Poland”.

Opr. Małgorzata Oroń


Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto