Lublin otwiera Ogród Botaniczny - spacery z zachowaniem środków ostrożności

22-04-2020

Ogród Botaniczny w Lublinie otwiera się na zwiedzających. Na czas pandemii wprowadza nowy regulamin i zaprasza do siebie. Będzie czynny codziennie, od najbliższej soboty (25.04.).

Podziel się ze znajomymi
Lublin otwiera Ogród Botaniczny - spacery z zachowaniem środków ostrożności
Lublin otwiera Ogród Botaniczny - spacery z zachowaniem środków ostrożności | umcs.pl
Lubelski Botanik zaczyna wiosenny sezon. Mimo trwającej epidemii wywołanej koronawirusem nie rezygnuje z otwarcia. Wprowadza jednak określone zasady - informuje Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, do którego należy Ogród.

Od soboty, Botanik będzie czynny codziennie między 11:00 a 17:00 z wyłączeniem Szklarni, Dworku Kościuszków i kawiarenki. Do Ogrodu będzie można się dostać tylko wejściem od ul. Willowej, a podczas przebywania na jego terenie, zwiedzających obowiązują następujące zasady:

- zakrywanie nosa i ust maseczką ochronną lub elementami odzieży;
- zachowanie 2-metrowej odległości od innych osób zwiedzających oraz pracowników Ogrodu;
- zachowanie ścisłych zasad sanitarnych.

Ogród zastrzega też sobie prawo do ograniczenia liczby zwiedzających i czasowego zamykania bramy wejściowej, gdy limit zwiedzających zostanie przekroczony. Będzie też wypraszał tych, którzy nie będą przestrzegać regulaminu.

Wszelkie informacje o zmianach dotyczących funkcjonowania Ogrodu oraz godzinach otwarcia w czasie pandemii będą udostępniane na stronie: garden.umcs.lublin.pl oraz na Facebooku.

Materiał: Anna Opasiak

Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto