Telefon zaufania Fundacji SMS z Nieba czeka na potrzebujących pomocy

14-05-2020

Fundacja SMS z Nieba od miesiąca prowadzi „Telefon zaufania”. Sporym zainteresowaniem cieszy się ta inicjatywa. W jakich sprawach dzwonią?

Podziel się ze znajomymi
Telefon zaufania Fundacji SMS z Nieba
Telefon zaufania Fundacji SMS z Nieba
Fundacja SMS z Nieba od miesiąca prowadzi „Telefon zaufania”. Sporym zainteresowaniem cieszy się ta inicjatywa.

Pod telefonem dyżuruje Anna Parafiniuk, pedagog, socjoterapeuta, nauczyciel wychowania przedszkolnego z uprawnieniami do udzielania pomocy psychologicznej.

Sporym zainteresowaniem cieszy się ten telefon zaufania. – W czasie pandemii jesteśmy odizolowani od różnych naszych aktywności. Do głosu dochodzą różne trudne emocje, problemy zepchnięte na późniejszy czas do rozwiązania, a do tego samotność, czy ograniczenia kontaktów z bliskimi, lęki o przyszłość, także tę zawodową. To także problemy rodzinne, małżeńskie. Z tego typu problemami ludzie dzwonią – wyjaśnia Anna Parafiniuk. – Staram się nie dawać rad, tylko wysłuchać, pomóc nazwać emocje i znaleźć rozwiązanie przez tę osobę, która tej pomocy potrzebuje – dodaje.

Pani Anna mówi, że dzwonią też osoby, które mają trudność w odnalezieniu swojej drogi życiowej, swojego powołania. Poważne problemy wymagają dłuższych rozmów, kilku spotkań przez telefon i ta inicjatywa im to umożliwia.

Z pomocy może skorzystać każdy, dzwoniąc pod numer telefonu 512-246-412 w dni robocze z wyjątkiem wtorków w godzinach 16.30-20.30. We wtorki telefon zaufania czynny jest od 12.00-16.00.

Więcej w rozmowie z p. Anną poniżej w pliku audio.

Alicja Górska

Anna Parafiniuk, Fundacja SMS z Nieba

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto