Motor Lublin zagra w II lidze razem z Hutnikiem Kraków

20-05-2020

Zarząd Lubelskiego Związku Piłki Nożnej prowadzącego rozgrywki przyznały awans Motorowi, który miał lepszy bilans bramkowy od Hutnika. Drużyna z Krakowa została przesunięta na drugą lokatę III ligi, a drugi w tabeli klub Motor Lublin został umieszczony na pierwszej pozycji, co spowodowało protest Hutnika. Konflikt rozwiązała Komisja ds. Nagłych Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Podziel się ze znajomymi
Motor Lublin
Motor Lublin | motorlublin.eu
Motor Lublin zagra w II lidze razem z Hutnikiem Kraków.
Krakowscy piłkarze wygrali z lubelską drużyną, ale ponieważ nie doszło do rewanżu, władze Lubelskiego Związku Piłki Nożnej prowadzącego rozgrywki przyznały awans Motorowi, który miał lepszy bilans bramkowy od Hutnika. Drużyna z Krakowa została przesunięty na drugą lokatę III ligi, a drugi w tabeli klub Motor Lublin został umieszczony na pierwszej pozycji, co spowodowało protest Hutnika.

Konflikt rozwiązała Komisja ds. Nagłych Polskiego Związku Piłki Nożnej, która na wniosek Prezesa PZPN, Zbigniewa Bońka postanowiła, że zarówno Motor Lublin, jak i Hutnik Kraków będą uczestniczyć w rozgrywkach II ligi w sezonie 2020/2021.

Myślę, że dzięki tej decyzji zwyciężył przede wszystkim sport i zdrowy rozsądek. Absolutnie nie chcę włączać się w dyskusję i interpretację przepisów Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, który autonomicznie prowadził rozgrywki w grupie IV, III ligi piłkarskiej. Mam nadzieję, że przyjęte rozwiązanie zadowoli wszystkich zainteresowanych, a Motor Lublin i Hutnik Kraków pomyślnie przejdą proces licencyjny i swą obecnością oraz klasą sportową wzmocnią drugoligowe zmagania - mówił o decyzji Boniek w oświadczeniu.

zs
Mówi Paweł Majka, prezes Motoru Lublin

Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto