„Botanik w obiektywie”

26-05-2020

Zdjęcie zrobione telefonem, lustrzanką czy tabletem - ważne, aby ukazywało "Botanik w obiektywie". To temat konkursu fotograficznego prowadzonego przez UMCS.

Podziel się ze znajomymi
Konkurs fotograficzny "Botanik w obiektywie"
Konkurs fotograficzny "Botanik w obiektywie" | UMCS
Teren Ogrodu Botanicznego w Lublinie to miejsce do którego chętnie i tłumnie zaglądają nie tylko mieszkańcy Koziego Grodu, ale także turyści odwiedzający miasto. Dobra pamiątką – i już tradycyjną – z wizyty w Botaniku jest pamiątkowe zdjęcie. Na fotografii odwiedzający dokumentują jak Ogród się zmienia, rozkwita, jak zmieniają się pory roku. „Chcemy, aby turyści pomogli nam utrwalić na fotografiach nasz Ogród. Na zdjęciu może być utrwalona jedna roślina albo cały pejzaż. Ważne, aby jury, które będzie wybierało najładniejsze i najciekawsze zdjęcia mogło sprecyzować na podstawie fotografii, ze to zdjęcie na pewno został wykonane na terenie Botanika” - mówi Błażej Maciorowski z UMCS.

Najciekawsze zdjęcia zostaną umieszczone w kalendarzu, który co roku jet publikowany przez pracowników Ogrodu Botanicznego. „Chcemy ukazać Ogród w różnych odsłonach, dlatego na zgłoszenia czekamy aż do 26 października 2020 roku. W konkursie udział mogą brać tylko osoby pełnoletnie” - dodaje B. Maciorowski.

Regulamin konkursu oraz specjalny formularz zgłoszeniowy jest dostępny na stronie www.garden.umcs.pl

​O szczegółach konkursu Małgorzata Oroń rozmawiała z Błażejem Maciorowskim z UMCS

Autor: Małgorzata Oroń
Błażej Maciorowski, Konkurs fotograficzny "Botanik w obiektywie"

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto