Forum Kultury Studenckiej odbędzie się online

27-05-2020

Akademicka Chatka Żaka w Lublinie zorganizuje w formie online seminarium Forum Kultury Studenckiej w czasie, którego studenci będą dyskutować nad stanem kultury studenckiej.

Podziel się ze znajomymi
Forum Kultury Studenckiej odbędzie się online
Forum Kultury Studenckiej odbędzie się online | ACK Chatka Żaka/Materiały prasowe
„Kultura studencka jest bez wątpienia poszukiwaniem wolności w różnorodnych formach aktywności. Zaczynając od studenckich teatrów, poprzez muzykę, poezję, sztuki plastyczne czy działalność kabaretową, była ona początkiem wielu dzisiejszych jednostek kultury i karier scenicznych. W ciągu trzydziestu lat transformacji ustrojowej organizacja życia kulturalnego studentów i działalność akademickich centrów kultury uległa jednak znaczącym zmianom, które skłoniły nas do rozważań nad tym, czym dzisiaj jest kultura studencka” - mówi Izabela Pastuszko, Dyrektor Programowy Akademickiego Centrum Kultury UMCS Chatka Żaka, pomysłodawczyni i pełnomocnik Rektora ds. Forum Kultury Studenckiej. Celem projektu jest określenie potrzeb studentów i warunków niezbędnych do rozwoju ich aktywności twórczej, opracowanie wytycznych dla ogólnopolskich programów wspierających rozwój tradycji kultury studenckiej i akademickich centrów kultury oraz stworzenie portalu internetowego sieciującego te jednostki. Organizatorzy chcą, aby w efekcie budowanej współpracy powstały rekomendacje, stanowiące podstawę do wsparcia i dalszego rozwoju kultury studenckiej w Polsce. W wydarzeniu wezmą przedstawiciele 16 akademickich centrów kultury z całego kraju. Będzie to także okazja do zaprezentowania działalności każdej instytucji, wymienienia się doświadczeniami i oczekiwaniami wobec Ogólnopolskiego Forum Kultury Studenckiej.
Forum Kultury Studenckiej odbędzie się już jutro (28.05), link do transmisji online można będzie znaleźć na stronie ACK UMCS Chatka Żaka.
Oprac. Małgorzata Oroń
Izabela Pastuszko, Forum Kultury Studenckiej 2020

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto