Sezon turystyczny rozpoczęty

08-06-2020

Większość z nas w tym roku nie planuje wakacji. Nie oznacza to jednak, że musimy urlop spędzić w czterech ścianach. Można bowiem skorzystać z bogatej oferty turystycznej, którą oferuje Mazowsze.

Podziel się ze znajomymi
Dar Mazowsza
Dar Mazowsza | Łukasz Borowicz/Radio Plus
Z poślizgiem, ale w końcu się udało! Sezon turystyczny na Mazowszu został otwarty. Nasz region jest bardzo bogaty, jeśli chodzi o atrakcje, zarówno dla miłośników aktywnego wypoczynku jak i dla tych, którzy wolą obcować z przyrodą, kulturą czy historią. Co zatem Mazowsze może zaoferować osobom które zamierzają spędzić tu urlop? To m.in. agroturystyka. Można wybierać spośród 100 propozycji. Oprócz tego na chętnych czekają setki kilometrów malowniczych szlaków pieszych i rowerowych.

Miłośników fortyfikacji i obiektów wojskowych zachwycą Twierdza Modlin, ale też liczne zamki, m.in. Zamek Książąt Mazowieckich w Ciechanowie, Zamek Zbrojownia w Liwie czy zamki w Pułtusku, Iłży i Szydłowcu. Po Mazowszu można również wędrować szlakami Bitwy Warszawskiej 1920 r. i Frontu Wschodniego I Wojny Światowej. Pasjonaci techniki i historii powinni wybrać się do Żyrardowa – prawdziwej perełki na skalę europejską, zrewitalizowanej przy wsparciu środków z UE XIX-wiecznej osady fabrycznej, która zaskakuje industrialną architekturą.

Dla fanów odpoczynku na Wisłą, przygotowano rejsy szkutą „Dar Mazowsza”. Jednostka powstała w 550. rocznicę pierwszego wolnego flisu na Wiśle. Kadłub łodzi ma 16 metrów długości i 5 metrów szerokości, a po rozłożeniu steru ponad 20 metrów. Składany maszt mierzy 10 metrów wysokości i jest wyposażony w żagiel rejowy o powierzchni 42 m2.

Coś dla siebie znajdą też rodziny z małymi dziećmi. Farma Iluzji w Mościskach, nowo otwarty parko wodny we Wręczy czy Dzielnica Filmowa w Zalesiu Górnym oraz Park Bajka w Błoniu i Julinek to miejsca, w których najmłodsi nie będą się nudzić.

Więcej na temat turystycznych atrakcji Mazowsza w materiale Łukasza Borowicza.Sezon/Łukasz Borowicz

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto