Po raz 21 odbyła się pielgrzymka świętych gór

22-06-2020

Tym razem ze względu na pandemię tylko jednodniowa

Podziel się ze znajomymi
21 pielgrzymka świętych gór odbyła się w niedzielę
21 pielgrzymka świętych gór odbyła się w niedzielę | www.koszalin.gosc.pl
Inaczej niż zwykle dotarli pątnicy ze świętej Góry Chełmskiej na świętą Górę Polanowską. Za nami 21 pielgrzymka świętych gór, organizowana przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej. Mszy św. przy pustelni na Górze Polanowskiej przewodniczył ordynariusz diecezji, bp Edward Dajczak, który m.in. przypomniał, że droga między świętymi górami Pomorza to część wielkiego szlaku św. Jakuba.

- Te dwie święte góry są bardzo znaczące, są bardzo istotnym symbolem diecezji. To jest przecież początek chrześcijaństwa. Ciągle od nowa musimy szukać dróg do Chrystusa, a to jest pielgrzymka, która się dokonuje przez całe wieki. W tej wielkiej pielgrzymce takie chwile, jak ta, czy takie drogi, jak między Górą Chełmską, a Górą Polanowską są dla ludzi doświadczeniem czegoś bardzo trwałego. Czegoś, co było przed wiekami, trwa i ma iść aż do końca czasów - powiedział Radiu Plus bp Edward.

W tym roku ze względu na pandemię koronawirusa pielgrzymka trwała tylko jeden dzień, a ponad 40-cioro pielgrzymów na miejsce dojechało autokarem. Od średniowiecza pielgrzymi przybywali na święte góry: Polanowską i Chełmską, szukając miłosierdzia Bożego i odpuszczenia grzechów.

(posłuchaj relacji z pielgrzymki)

Q

Pielgrzymka świętych gór

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto