Karta Krakowska obchodzi drugie urodziny. Spełniła oczekiwania?

23-06-2020

Tańszy bilet na komunikacje miejską i ponad sto instytucji, które oferują zniżki - to przywileje dla posiadczy Karty Krakowskiej. Ta funkcjonuje już od dwóch lat i jak zapewniają urzędnicy, spełnia wszystkie obietnice dane mieszkańcom.

Podziel się ze znajomymi
Karta Krakowska
Karta Krakowska | Kuba Paduch
Tańszy bilet na komunikacje miejską i ponad sto instytucji, które oferują zniżki - to przywileje dla posiadczy Karty Krakowskiej. Ta funkcjonuje już od dwóch lat i jak zapewniają urzędnicy, spełnia wszystkie obietnice dane mieszkańcom. Posiadacze karty mogą między innymi podróżować komunikacją miejską dużo taniej.

- Różnica między normalnym biletem, który kupujemy niebędąc mieszkańcami Krakowa, na całą sieć, bilet miesięczny kosztuje 106 zł, a ktoś, kto posiada Kartę Krakowską za taki sam bilet musi zapłacić 69 zł - mówi Marek Gancarczyk z krakowskiego MPK.

Na początku programu tylko kilkanaście instytucji oferowało zniżki na kartę. Teraz z miesiąca na miesiąc jest ich coraz więcej. To na przykład Park Wodny, Cricoteca czy Muzeum Narodowe.

- Otrzymuje się 20-procentowy rabat. Tutaj zaznaczę: 20-procentowy rabat obejmuje wyłącznie wystawy stałe w Muzeum Narodowym w Krakowie - mówi Dominik Budny z MNK. Kartę posiada ponad 250 tysięcy osób. Trzeba pamiętać, że po roku traci ona ważność i trzeba ją przedłużyć przez aplikację lub w automatach biletowych.
Posłuchaj materiału Dominiki Baraniec:

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto