Ruszyła zbiórka na kaplicę adoracji w Domu Pielgrzyma w Skrzatuszu

24-06-2020

Obecna kaplica wymaga przebudowy. Jest już projekt nowej. Jaki?

Podziel się ze znajomymi
Wizualizacja Monstrancji Fatimskiej
Wizualizacja Monstrancji Fatimskiej
Ruszyła zbiórka na kaplicę wieczystej adoracji w Domu Pielgrzyma w Skrzatuszu. W Domu Pielgrzyma, znajdującym się przy Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu, znajduje się już kaplica, ale wymaga przebudowy.

„Od dwóch lat codziennie adorujemy Jezusa w Eucharystii w skromnym, prowizorycznie zaadaptowanym pomieszczeniu w Domu Pielgrzyma. Nasza kaplica potrzebuje przebudowy, po to aby nadać jej godny, sprzyjający spotkaniu z Chrystusem, wygląd”- informuje kustosz sanktuarium ks. Wacław Grądalski.

Opracowana jest już koncepcja i projekt kaplicy. „Naszym marzeniem jest stworzenie kaplicy Adoracji – jednej z gwiazd na płaszczu Maryi Królowej Pokoju”- dodaje kustosz.

Wykonaniem ołtarza adoracji zajmie się gdański artysta Mariusz Drapikowski. Kaplica swoim wyglądem będzie nawiązywała do sklepień gotyckich, a sama monstrancja będzie swoim kształtem przypominać Monstrancję Fatimską. Przedstawia ona Maryję - Niewiastę obleczoną w słońce, u której stóp znajduje się księżyc. W centrum, w sercu Maryi znajduje się miejsce, w którym będzie umieszczany Najświętszy Sakrament.

Do wykonania monstrancji używa się m.in. fragmentów dwunastu meteorytów, które rozmieszczane są w aureoli oraz fragmentu skały księżycowej, wtopionego pod stopami Maryi. Każdy z tych dodatkowych elementów posiada certyfikat NASA.

Szacowany koszt inwestycji to 100 tys. zł. Całość ma być sfinansowana z darowizn. Wpłaty można dokonywać na konto skrzatuskiej parafii. Szczegóły na stronie www.skrzatusz-sanktuarium.pl.

Alicja GórskaKomentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto