Oficjalny początek budowy, a konstrukcja już prawie gotowa. Na AGH powstaje nowy Wydział Fizyki i Informatyki

25-06-2020

Oficjalny początek budowy przypadł na sam środek prac. Przez pandemię dopiero teraz władze Akademii Górniczo-Hutniczej wmurowały kamień węgielny pod budowę nowej siedziby Wydziału Fizyki i Informatyki

Podziel się ze znajomymi
Wizualizacja Wydziału Fizyki i Informatyki AGH
Wizualizacja Wydziału Fizyki i Informatyki AGH | Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
Oficjalny początek budowy przypadł na sam środek prac. Przez pandemię dopiero teraz władze Akademii Górniczo-Hutniczej wmurowały kamień węgielny pod budowę nowej siedziby Wydziału Fizyki i Informatyki. A sama konstrukcja przy ulicy Reymonta jest już praktycznie gotowa. Wnętrze zostało przygotowane z myślą o zmieszczeniu tam ciężkich maszyn służących do skomplikowanych badań.

- Konstrukcja budynku gwarantuje oczywiście odpowiednią wytrzymałość pod tego typu sprzęt. Dodatkowo są tutaj na przykład laboratorium radiologiczne, które wymagało zastosowania specjalnego betonu odpornego na promieniowanie pierwiastków ciężkich - mówi dyrektor kontraktu Artur Sikora.

Kompleks mocno odciąży inne wydziały AGH, które do tej pory musiały walczyć o miejsce dla swoich naukowców.

- Mamy koło 600 laboratoriów to się musi gdzieś mieścić prawda? Tutaj będą laboratoria naukowe, w których pracownicy i doktoranci będą prowadzić zajęcia, ale będą także laboratoria dydaktyczne dla studentów więc dla nich to także jest znakomite miejsce do pracy - mówi Rektor AGH Tadeusz Słomka.

Przekazanie gotowego budynku uczelni planowane jest na wiosnę przyszłego roku.
Posłuchaj materiału Kuby Paducha:

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto