[NEWS] Burmistrz Ustki i czternaścioro urzędników w kwarantannie

30-06-2020

Powodem jest stwierdzony koronawirus u osoby ściśle współpracującej z ratuszem- jednego z prezesów miejskiej spółki.

Podziel się ze znajomymi
Urząd Miasta w Ustce
Urząd Miasta w Ustce | www.bip.um.ustka.pl
Burmistrz Ustki Jacek Graczyk, jego zastępca Bartosz Gwóźdź- Sproketowski oraz inni urzędnicy, łącznie czternaście osób z Urzędu Miasta w Ustce, przebywają w kwarantannie. Sanepid skierował ich na kwarantannę, ponieważ mieli bezpośredni kontakt z osobą, u której potwierdzono koronawirusa. To osoba ściśle współpracującej z ratuszem, jeden z prezesów miejskiej spółki w Ustce.

Eliza Mordal, rzecznik prasowa Urzędu Miasta w Ustce poinformowała, że ta sytuacja nie wpływa znacząco na pracę usteckiego Urzędu. - Dla mieszkańców nic się nie zmienia. Urząd funkcjonuje na dotychczasowych zasadach. Interesanci mają do dyspozycji parter budynku, czyli mogą korzystać z z Biura Obsługi Interesantów, Biura Ewidencji Ludności, co w czasie wyborów prezydenckich jest bardzo istotne oraz z Urzędu Stanu Cywilnego. Zmieniły się jedynie godziny otwarcia kasy w Urzędzie. Będzie ona czynna dwa razy w tygodniu, we wtorki i czwartki do godziny 14.00.

Rzecznik Urzędu Miasta w Ustce dodała, że wszyscy, przebywający w kwarantannie czują się dobrze, nie mają żadnych objawów choroby i pracują zdalnie.

Jednak przez zaistniałą sytuację w Ustce odwołano, planowane na ten tydzień, uroczyste otwarcie tężni oraz dzisiejszy czat z burmistrzem miasta.

Urzędnicy przybywać będą w kwarantannie przez 14 dni, licząc od czasu kontaktu z zarażonym. Dla większości z nich kwarantanna zakończy się na początku przyszłego tygodnia. Wszystkim zostanie wykonany test na obecność koronawirusa.

MW
Eliza Mordal, rzecznik prasowa Urzędu Miasta w Ustce

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto