Potrzebna pomoc w schronisku w Radysach.

30-06-2020

Przestali karmić, sprzątać, zabrali miski z wodą. Schronisko w Radysach w woj. warmińsko mazurskim pilnie potrzebuje pomocy.

Podziel się ze znajomymi
Schronisko dla zwierząt w Radysach
Schronisko dla zwierząt w Radysach | psydoadopcji
Przestali karmić, sprzątać, zabrali miski z wodą. Schronisko w Radysach w woj. warmińsko mazurskim pilnie potrzebuje pomocy.
Pracownicy azylu, w których dochodziło do znęcania się nad zwierzętami, zapowiedzieli, że nie będą zajmować się psami:  - Potrzebujemy pomocy w schronisku w Radysach. Przydadzą się każde ręce do pracy. Pracownicy schroniska przestali karmić psy, sprzątać, zabrali miski z wodą - mówi Grzegorz Bielawski z Pogotowia dla Zwierząt i apeluje do wolontariuszy. Dotychczasowy właściciel mazurskiego schroniska jest podejrzany o znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad zwierzętami i posiadanie amunicji bez zezwolenia.

Pogotowie dla Zwierząt prowadzi też zbiórkę karmy, misek dla psów różnej wielkości, smyczy oraz obroży.

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Radysach to jedno z największych schronisk w Polsce. O tym, że zwierzętom może się tam dziać krzywda alarmowano od wielu lat. Po przeprowadzonej w ostatnich dniach kontroli znaleziono tam 10 martwych psów, 70 wymagało leczenia.

Właściciel schroniska został w połowie czerwca tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Na 3 miesiące aresztowano także Daniela D. faktycznie zarządzającego Schroniskiem dla Zwierząt w Radysach.
 

Mówi Grzegorz Bielawski z Pogotowia dla Zwierząt
mówi Krzysztof Stodolny, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto