Dni Maryjne poprzedzające 71. rocznicę Cudu lubelskiego

30-06-2020

„Maryja – Przewodniczka na drogach wiary" to hasło tegorocznych Dni Maryjnych w Archikatedrze lubelskiej, które poprzedzają rocznicę Cudu lubelskiego.

Podziel się ze znajomymi
Cudowny Obraz w Archikatedrze lubelskiej
Cudowny Obraz w Archikatedrze lubelskiej | Archidiecezja Lubelska
W poniedziałek, 29 czerwca 2020 r. – w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła rozpoczęły się w Archikatedrze lubelskiej Dni Maryjne, będące duchowym przygotowaniem do święta Najświętszej Maryi Panny Płaczącej (3 lipca), a zarazem 71. rocznicy Cudu Lubelskiego. Tegoroczne Dni Maryjne (29.06-3.07.2020 r.) przebiegać będą pod hasłem: "Maryja – Przewodniczka na drogach wiary". Podczas Dni Maryjnych Słowo Boże będzie głosił ks. Mirosław Bielecki, ojciec duchowny Ogniska Światła i Miłości w Kaliszanach – Łopocznie.
„Każdy odpust ku czci NMP w Archikatedrze lubelskiej poprzedzony jest rekolekcjami, podczas których wierni gromadzą się na słuchaniu Słowa Bożego, a przede wszystkim na wieczornych czuwaniach, aby dziękować Bogu za dar obecności Maryi  w tym znaku. Za Jej dar matczynej miłości, orędownictwo i obecność. Dla nas, ludzi wierzących, umacnia nas w drodze wiary. Nauki rekolekcyjne ukazujące osobę Maryi jako tej, która oręduje za nami, która wyprzedza nas w pielgrzymce wiary. Łzy Maryi jako Matki, są znakiem albo Jej bólu albo znakiem tego, że Ona nam towarzyszy jako swoim dzieciom” - wyjaśnia ks. Adam Lewandowski, proboszcz parafii archikatedralnej.
Od kilkudziesięciu lat, bez względu na sytuację w Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej codziennie przed Cudownych Obrazem można spotkać ludzi, którzy skupieni są na modlitwie wypraszającej łaski lub dziękujących za otrzymany cud. „To sanktuarium jest niezwykłe. Nie ma tu wielkich uroczystości, jest taka cicha i pokorna obecność matczyna – tak jak matka jest w domu. Zawsze można przyjść, zawsze można się przytulić, powierzyć. I takie to jest sanktuarium: otwarte i dostępne dla wszystkich. I rzeczywiście codziennie ludzie przychodzą do katedry, do Matki Bożej. Tutaj przychodzą w pewnych swoich dramatycznych chwilach życia. Tutaj ludzie odnajdują na nowo swoją drogę do Pana Boga. Ludzie uzyskują także wiele łask, wiele przedziwnych uzdrowień. Wszystkie te piękne dary są zapisane w Księdze Łask” - dodaje ks. A. Lewandowski.
Dni Maryjne potrwają do piątku (3 lipca). Nauki rekolekcyjne będą głoszone o godz. 9 i 19. Główne uroczystości rocznicy Cudu lubelskiego obędą się w piątek o godz. 19- mszy świętej pontyfikalnej będzie przewodniczył i homilię wygłosi bp Adam Bab - biskup pomocniczy Archidiecezji lubelskiej.

O Dniach Maryjnych oraz Cudownym Obrazie Matki Bożej z ks. Adamem Lewandowskim rozmawiała Małgorzata Oroń.

Autor: MO
Ks. Adam Lewandowski, Dni Maryjne w Archikatedrze lubelskiej

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto