Jest wykonawca Centrum Nauki w Sianowie

30-06-2020

Budynek powstanie w ramach projektu „Podniesienie jakości przestrzeni placu pod Lipami”.

Podziel się ze znajomymi
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planami, to w 2022 roku stanie w Sianowie Centrum Nauki
Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planami, to w 2022 roku stanie w Sianowie Centrum Nauki | UM Sianów
W końcu znalazł się wykonawca Centrum Nauki w Sianowie. Rozstrzygnięto przetarg na budowę obiektu. Inwestycja zostanie zrealizowana w formule „Zaprojektuj i wybuduj”. Centrum ma stanąć w miejscu, gdzie dzisiaj znajduje się pomnik dziewczynek z zapałkami, czyli obok kina Zorza. Na realizację Centrum Nauki, Gmina pozyskała dofinansowanie ze środków unijnych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego w wysokości
2,26 mln zł. Szacowana wartość inwestycji to ponad 5 mln zł.

- Po kilku nieudanych przetargach w końcu udało się znaleźć wykonawcę projektu i całej inwestycji. To firma LK INWEST z Wrocławia. Budynek będzie miał ponad 600 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej, a wzorować się będziemy na już istniejących w Polsce tego typu placówkach. Jak wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem, to budowa zakończy się w 2022 roku - powiedział Radiu Plus burmistrz Sianowa, Maciej Berlicki.

Centrum Nauki będzie się składać z dwóch kondygnacji i poddasza. W budynku zaprojektowane zostaną m.in. laboratoria i stanowiska interaktywne, dzięki którym uczestnicy warsztatów będą mogli przeprowadzać szereg ciekawych doświadczeń.

(posłuchaj rozmowy z burmistrzem Sianowa)

Q

Maciej Berlicki, burmistrz Sianowa

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto