Warszawa - dzień po nawałnicy

30-06-2020

Burze i nawałnice przeszły wczoraj nad Polską. Strażacy w całym kraju interweniowali blisko 2,5 tys. razy. Dramatycznie było wczoraj także w Warszawie, gdzie wciąż trwa sprzątanie i usuwanie szkód...

Podziel się ze znajomymi
plac Trzech Krzyży
plac Trzech Krzyży
Wszystkie służby miejskie pracowały, by poradzić sobie z wyjątkowo obfitymi opadami. Straż pożarna otrzymała 518 zgłoszeń.

Zalewiska na stołecznych ulicach

Ogromne ilości wody spowodowały uszkodzenia jezdni Trasy Łazienkowskiej – została wyrwana studzienka kanalizacyjna oraz fragmenty pobocza i asfaltu. Zamknięty był odcinek od ronda Jazdy Polskiej do Wisłostrady w kierunku Pragi. Aktualnie droga jest już całkowicie przejezdna. Drogowcy przygotowują się do remontu jezdni w rejonie awarii w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Nieprzejezdna przez ok. 2 godziny była Wisłostrada na wysokości Cytadeli. Na jezdni utworzyło się zalewisko, woda podmywała skarpę.


Awaria sygnalizacji

Uszkodzeniu z powodu bardzo dużych opadów uległo 20 sygnalizacji świetlnych starego typu, m.in. na pl. Zawiszy, rondzie ONZ i skrzyżowaniu ulicy Andersa ze Świętojerską. Konserwatorzy uruchomili je w ciągu 1,5 godziny po wystąpieniu problemów.

Schody ruchome pod trasą W-Z

Powtórnie zalane zostały schody ruchome pod pl. Zamkowym. Trwa ich osuszanie. Schody są wyłączone z użytku co najmniej do jutra. Zarząd Dróg Miejskich, który opiekuje się schodami, zlecił badanie geologiczne, aby wyjaśnić przyczynę zalewania obiektu.

Zalana stacja metra

Z powodu deszczu utrudnienia spotkały pasażerów komunikacji miejskiej. Stacja metra Ratusz Arsenał była wyłączona kilkadziesiąt minut z ruchu z powodu zalania peronu. Dziś Metro funkcjonuje według normalnego rozkładu jazdy.

Szpital dziecięcy przy ul. Kopernika

Intensywny deszcz spowodował zalanie najniżej położonych pomieszczeń w szpitalu przy ul. Kopernika.


Jak wygląda sytuacja w stolicy, o tym w naszym materiale:
materiał Magdy Gierech

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto