Zakopane. Rozpoczęła się akcja zbiórki krwi na Krupówkach. Każdy może się przyłączyć

07-07-2020

Już po raz 17 na zakopiańskich Krupówkach rozpoczęła się letnia akcja krwiodawstwa. Na góralskim deptaku stanął krwiobus, w którym każdy chętny może oddać krew. Okazuje się, że chętnych nie brakuje - zarówno wśród mieszkańców Podhala, ale i turystów spędzających w górach wakacje.

Podziel się ze znajomymi
Krwiobus na Krupówkach
Krwiobus na Krupówkach | Łukasz Bobek
- Akcję prowadzimy w lipcu i sierpniu, raz w tygodniu. Przewijające się tutaj w wakacje tłumy zawsze z zainteresowaniem patrzą na nasz krwiobus. Jest wśród nich wielu krwiodawców, którzy będąc na urlopie pod Giewontem decydują się oddać kres – mówi Maria Lambrecht z zakopiańskiego punktu krwiodawstwa.

Lekarka dodaje, że akcja skierowana jest głównie do turystów. Bo to oni są m.in. beneficjentami krwi zebranej na Krupówkach. Ta jest potrzebna m.in. w czasie operacji przeprowadzanych w zakopiańskim szpitalu po różnych wypadkach komunikacyjnych, czy górskich.

Krew może oddać każda zdrowa osoba. Każdy kto we wtorek przyszedł do krwiobusa na Krupówkach, miał mierzoną temperaturę, a także przeprowadzano z nim wywiad ws. koronawirusa.
W tym roku – z powodu pandemii – wprowadzono dodatkowe obostrzenie. Krwi nie mogą oddać ci, którzy wrócili w ostatnich dniach zza granicy.

Krwiobus będzie parkował na zakopiańskich Krupówkach w każdą wakacyjną środę lub wtorek - aż do końca sierpnia. Krew będzie można oddać przez cały dzień.
Posłuchaj co mówi Maria Lambrecht, szefowa zakopiańskiego punktu krwiodawstwa:

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto