Kujawsko - pomorskie jako region konstelacji dobrych miejsc

13-07-2020

Obfituje w zabytki prasłowiańskie, znane uzdrowiska i atrakcje przyrodnicze. Położona jest tu perła architektury gotyckiej - Toruń, którego starówka wraz z Ratuszem z XIV w., kamieniczkami i fragmentami murów zamkowych została wpisana na listę UNESCO. Dlaczego kujawsko - pomorskie nazywamy konstelacją dobrych miejsc?

Podziel się ze znajomymi
.
.
Choć jego turystyczną stolicą jest rodzinne miasto Kopernika, to atrakcyjność tego astroregionu nie ogranicza się do święcących nad nim gwiazd. Zdecydowanie jest tu co odkrywać na ziemi. Nie trzeba jechać do Włoch, aby zobaczyć Wenecję, Pompeje czy krzywą wieżę. Pochylona budowla zdobi mury Torunia. Stając pod nią nie sposób utrzymać się w pionie. W kujawsko-pomorskiej Wenecji, w ruinach zamku, jak powiadają legendy straszy Krwawy Diabeł Wenecki. 

Po otwierającym turystyczny kanon regionu hanzeatyckim Toruniu, pojawia się Bydgoszcz, ze Szlakiem Wody Przemysłu i Rzemiosła TeH2O. Ten poprzemysłowy trakt tematyczny łączy historię piętnastu miejsc wpisanych w przestrzeń miasta leżącego nad Brdą i Kanałem Bydgoskim, przy Międzynarodowej Drodze Wodnej E70.

Kujawsko Pomorskie Przyciąga do nizinnych uzdrowisk – Inowrocławia, Ciechocinka czy Wieńca Zdroju – bogatych w pokłady minerałów i wód termalnych. Region ten przecina fragment Drogi św. Jakuba do Santiago de Compostela i Szlak Piastowski. Stąd snują się słowiańskie legendy, m.in. o Królu Popielu zjedzonym przez myszy w Kruszwicy nad Gopłem. 

Hasłem tegorocznych wakacji na kujawach i pomorzu jest "Jak blisko, jak fajnie" – Kujawsko Pomorska Organizacja Turystyczna zachęca do skorzystania z gotowych, tematycznych tras po regionie. LINK TUTAJ 
Materiał Julii Bednarek

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto