Więcej osób może kąpać się w Aquasferze

30-07-2020

Koronawirusowe obostrzenia stają się coraz mniej restrykcyjne. Tak jest także w przypadku miejskich obiektów sportowo-rekreacyjnych.

Podziel się ze znajomymi
Basen wpuści więcej osób.
Basen wpuści więcej osób. | Marcin Szydłowski
Dotychczas — od momentu wznowienia działalności — w olsztyńskiej Aquasferze na raz mogło przebywać 150 osób. Od środy (29 lipca) może z niej korzystać znacznie więcej osób.

- Ograniczenia związane z pandemią koronawirusa zostają po raz kolejny złagodzone. W tej chwili z naszego basenu jednorazowo może korzystać 370 osób — mówi Tomasz Dunalski, kierownik obiektu. Dodatkowo zostało zniesione ograniczenie związane z liczbą pływających po jednym torze. Wcześniej były to maksymalnie cztery osoby — dodaje.

W tej chwili nie ma jeszcze możliwości korzystania z saun. Wróciły jednak różne formy aqua animacji. Uczestnictwo w zajęciach nie wymaga wcześniejszej rezerwacji — decyduje kolejność wejścia na basen. Warto wcześniej sprawdzić grafik zajęć, dostępny na stronie internetowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Olsztynie.

Co ważne, nadal obowiązują zasady dotyczące m.in. zasłaniania ust i twarzy. Do obiektu należy wejść w maseczce, którą można zdjąć dopiero w przebieralni. Po wejściu i przed wyjściem z Aquasfery należy zdezynfekować ręce.

msz
Więcej osób może kąpać się w Aquasferze - materiał Marcina Szydłowskiego

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto