Komunikacyjna rewolucja na Woli i Bemowie

31-07-2020

Warszawski Transport Publiczny wdraża dawno zaplanowane zmiany. To w związku z otwarciem w kwietniu nowych stacji metra. Autobusy pojadą inaczej już od jutra (1.08).

Podziel się ze znajomymi
Komunikacyjna rewolucja na Woli i Bemowie
Komunikacyjna rewolucja na Woli i Bemowie | Źródło: Warszawski Transport Publiczny
Urzędnicy zwlekali z wprowadzeniem zmian, bo metro otwarte zostało niedługo po ogłoszeniu stanu epidemii. Były spore ograniczenia w transporcie publicznym, nie wystarczyłoby autobusów, by wszystkich przestrzegać. Ratusz zdecydował, że nadszedł wreszcie czas na to, by skonsultowane z mieszkańcami zmiany w końcu wprowadzić w życie. Zmieni się bardzo dużo. WTP i miasto chcą by mieszkańcy tej części Warszawy korzystali przede wszystkim z metra.

Dlatego od jutra niektóre linie znikną całkowicie, inne zmienią trasy, pojawią się też zupełnie nowe linie. Linia 102 zostanie skrócona do pętli przy Emilii Plater i nie dojedzie już na Młynów. Autobusy linii 105 dojadą tylko do Ronda Daszyńskiego. Do Browarnej zaś z Młynowa dojedzie nowa linia 106. 109 natomiast zyska dłuższą trasę - dojedzie aż do Torwaru, ale kursować ma rzadziej. Niewielkie korekty przebiegu tras czekają także linie: 129, 136, 184, 197 (która wchłonie także 397) i 201. Linia 149 dojedzie aż do pętli Koło. Z kolei 714, 719 i 729 zostaną wydłużone do stacji metra Księcia Janusza.

Zlikwidowane zostaną linie 155 i 397. Warszawski Transport Publiczny uruchomi jednak dwie nowe: wspominana już 106 oraz 284 na trasie Nowe Bemowo-Znana. Szczegóły wszystkich zmian oraz częstotliwości kursowania autobusów można znaleźć na stronie internetowej WTP.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto