Zapisy w Wydziale Komunikacji

31-07-2020

Zmiany w Wydziale Komunikacji w gnieźnieńskim starostwie. Ruszyły telefoniczne zapisy na wizyty dla osób indywidualnych.

Podziel się ze znajomymi
Starostwo Powiatowe w Gnieźnie
Starostwo Powiatowe w Gnieźnie
To wyjście naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców. Wydział uruchomił zapisy dla klientów indywidualnych w celu umówienia wizyty pod numerem: 61 424 07 09. W związku z obostrzeniami sanitarnymi oraz bardzo dużą liczbą spraw załatwianych w wydziale, urzędnicy proszą o cierpliwość i wyrozumiałość. Dziennie obsługują ponad 300 osób.
Przypominają także, że z 30 do 180 dni wydłużył się termin dotyczący obowiązku zgłoszenia kupna, sprzedaży oraz rejestracji pojazdu używanego sprowadzonego do kraju z terytorium Unii Europejskiej. Nowe przepisy dotyczą umów zawartych po 1 marca i mają obowiązywać do końca roku. Wnioski dokumentujące nabycie lub zbycie pojazdu można zgłaszać drogą elektroniczną na adres e-mailowy: rejestracja@powiat-gniezno.pl. Osoby poruszające się pojazdami na terenie kraju, w razie kontroli drogowej, nie muszą posiadać przy sobie dowodu rejestracyjnego, stąd w obecnej sytuacji nie jest konieczny odbiór z urzędu stałego dokumentu. Osoby, które muszą odebrać stały dowód rejestracyjny ze względu na konieczność wyjazdu za granicę mogą składać odpowiednie wnioski w skrzynce podawczej przy wejściu do urzędu lub kontaktować się z wydziałem telefonicznie. Uwaga - nadal rejestrowane będą w pierwszej kolejności pojazdy spełniające szczególnie ważną rolę społeczną.
W przypadku konieczności odbioru prawa jazdy przez zawodowych kierowców należy również osobiście kontaktować się z pracownikami urzędu pod numerem: 61 424 07 08. Pozostałe osoby proszone są o przesłanie e-maila na adres: prawo.jazdy@powiat-gniezno.pl i zamieszczenie w treści zgody na wysłanie druku prawa jazdy tradycyjną pocztą, z podaniem adresu zamieszkania.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto