Rozpoczęła się 37. Warmińska Pielgrzymka Piesza na Jasną Górę

31-07-2020

Warmińscy Pielgrzymi są już na szlaku w kierunku Jasnej Góry. Dziś (31.07) o poranku wyruszyli z Gietrzwałdu. Mają do pokonania ponad 450 kilometrów.

Podziel się ze znajomymi
rpol
rpol
Pielgrzymi szlak rozpoczął się w sanktuarium maryjnym w Gietrzwałdzie mszą św. w intencji wszystkich pielgrzymów, pod przewodnictwem arcybiskupa Józefa Górzyńskiego.

Metropolita Warmiński w swojej homilii mówił o potrzebie wyruszenia z domu. – Ci, którzy nie uwierzyli w Jezusa z Jego rodzinnej miejscowości, są dla nas dzisiaj pewną wskazówką. Trzeba wyjść ze swojego środowiska, które czasem nie pozwala nam dostrzec większych rzeczy. Opuszczacie Wasz rodzinny dom wyruszając w drogę, aby dostrzec sprawy Boże z innej perspektywy, by dostrzec więcej – mówił metropolita.

Przypomniał również o podstawowym wymiarze życia duchowego jakim jest nawrócenie. – Prorok Jeremiasz zwracał uwagę na to, co jest najważniejsze w relacji z Bogiem. Łatwo wytyczyć własne drogi, do których chcemy dołączyć błogosławieństwo Boże. Nie taki jest porządek spraw Bożych. Czy chcemy podejmować życie, które będzie według naszych zasad i reguł? Czy chcemy wejść na drogę zbawienia, którą wyznacza Bóg? – pytał arcybiskup.

- Proszę Was, byście w trudzie pielgrzymim nie przekonywali Pana Boga, by wypełniał waszą wolę, ale byście wypraszali nawrócenie na drogę zaczynającą się od Boga. Wypraszajcie dla całego Kościoła Warmińskiego łaskę nawrócenia, byśmy mieli w sobie gotowość wypełniania woli Bożej jak Maryja – prosił metropolita.

Duchowo z Warmińską Pieszą Pielgrzymką na Jasną Górę można się łączyć każdego dnia na profilu facebookowym. Warmińscy pielgrzymi na Jasną Górę dotrą 12 sierpnia w godzinach południowych. Patronat medialny nad pielgrzymką objęło Radio Plus Olsztyn.

ms
Wyjście 37. Warmińskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto