Wystawa o Powstaniu Warszawskim w Olsztynie

31-07-2020

Wystawa „Powstanie Warszawskie 1944. Bitwa o Polskę” do obejrzenia w holu placówki Poczty Polskiej w Olsztynie pl. Konstytucji 3 Maja 4.

Podziel się ze znajomymi
W całości kolorowa wystawa „Powstanie Warszawskie 1944. Bitwa o Polskę” w Olsztynie.
W całości kolorowa wystawa „Powstanie Warszawskie 1944. Bitwa o Polskę” w Olsztynie. | Marcin Szydłowski
Ekspozycja, przygotowana przez Instytut Pamięci Narodowej, jest pierwszą – w całości kolorową – wystawą o Powstaniu Warszawskim, dzięki procesowi koloryzacji czarno-białych zdjęć dokonanemu przez Mikołaja Kaczmarka

- Wystawa składa się z 11 banerów, na których zaprezentowaliśmy tło wydarzeń Powstania Warszawskiego — tłumaczy Krzysztof Kierski z Biura Badań Historycznych olsztyńskiej delegatury Instytutu Pamięci Narodowej. Na fotografiach zobaczymy między innymi sam moment wybuchu powstania, czyli tzw. godzina „W". Chcemy pokazać wszystkim, jak to wydarzenie zostało odebrane na arenie międzynarodowej — dodaje Kierski.

Wystawę do 10 sierpnia można oglądać w holu placówki Poczty Polskiej w Olsztynie pl. Konstytucji 3 Maja 4. (przy Dworcu Głównym).

Jutro, w dniu 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego w Olsztynie odbędą się uroczystości upamiętniające to wydarzenie. Obchody rozpocznie o godz. 16:00 Msza św. w kościele pod wezwaniem św. Józefa. Następnie o 16:45 przy pomniku Bohaterów Powstania Warszawskiego — złożenie kwiatów i zniczy. Punktualnie o 17 zwanej godziną „W” wybrzmią syreny.

msz
Wystawa „Powstanie Warszawskie 1944. Bitwa o Polskę” w Olsztynie- materiał Marcina Szydłowskiego

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto