"Bankowy sejf" stanął w Wiatraku - trwa zbiórka odblasków

14-08-2020

W siedzibie Fundacji "Wiatrak" w Bydgoszczy trwa zbiórka odblasków - mogą to być opaski odblaskowe, breloki czy kamizelki. Przekazane dary trafią m.in. w ręce bydgoskich policjantów i zostaną rozdysponowane potrzebującym.

Podziel się ze znajomymi
https://wiatrak.org.pl/bank-odblaskow-we-wiatraku-wlacz-sie-do-akcji/
https://wiatrak.org.pl/bank-odblaskow-we-wiatraku-wlacz-sie-do-akcji/
Sławomir Piotrowski, aktywista z grupy "Sławek i przyjaciele" oraz pomysłodawca zbiórki, podkreśla, że o ile bydgoszczanie wiedzą jak ważne są odblaski to sami ich nie noszą. Do czasu, kiedy sami bądź ich bliscy nie doświadczą skutków ich braku. 

Najczęściej o noszeniu odblasków uczone są dzieci w szkołach. Niestety w przypadku wypadków drogowych z udziałem pieszych to właśnie dorośli są ofiarami. Przyczyn wypadków jest wiele, ale najczęstszą jest niedostateczna widoczność pieszego.

Jak mówi Sławomir Piotrowski przynosić można różnego rodzaju odblaski: opaski, breloki czy kamizelki. Ważne, aby były one zdatne do użytku. Tylko takie pomogą nam być bardziej widocznymi na drodze. 

Odblaski można przynosić do siedziby Fundacji "Wiatrak". „Bankowy sejf” jest ustawiony przy wejściu od ul. Licznerskiego. 

Zebrane dary trafią do bydgoskich policjantów i strażników miejskich, a Ci przekażą je najbardziej potrzebującym. 

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto