Zakopane. Justyna Kowalczyk i Bieg po Oddech w nietypowej odsłonie

08-09-2020

Nawet pandemia koronawirusa nie przeszkodziła zorganizować piątek edycji Biegu Po Oddech, który ma wesprzeć chorych na mukowiscydozę. W tym roku uczestnicy biegli - jednak nie w Zakopanem jak dotychczas. Każdy uczestnik wybrał swoje ulubione miejsce do biegania. Każdy wykupił pakiet startowy i pokonał 5 kilometrów. Zebrane zaś pieniądze będą wsparciem dla chorych.

Podziel się ze znajomymi
Podsumowanie tegorocznej edycji Biegu po Oddech
Podsumowanie tegorocznej edycji Biegu po Oddech | Łukasz Bobek
Bieg po Oddech to wydarzenie sportowe, które po raz pierwszy pięć lat temu odbyło się w Zakopanem. Bieg zawsze odbywał się na dystansie 5 kilometrów. Każdego roku biegło w nim coraz więcej osób. Idea była zawsze ta sama: by wspierać chorych na mukowiscydozę. W tym roku – z uwagi na pandemię – nie można było zorganizować tradycyjnego masowego biegu. Dlatego Towarzystwo Walki z Mukowiscydozą – organizator biegu – zrobiło imprezę, ale wirtualną. Każdy kto zapisał się do biegu, zadeklarował, że pokona dystans 5 kilometrów na wybranej przez siebie trasie. Okazało się, że ludzie biegali nie tylko w Polsce, ale i w Anglii, Irlandii czy w Szwecji.

- Ten bieg spotkał się ze wspaniałym odzewem. Na bieg zapisało się blisko 1500 osób, a na mecie odliczyło się prawie 900 uczestników – mówi Magdalena Czerwińska-Wyraz z Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą.

Jedną z zawodniczek, która startowała w tym biegu od samego początku, była Justyna Kowalczyk, wielokrotna medalista igrzysk olimpijskich w biegach narciarskich. Justyna wzięła udział w biegu wraz z przyjacielem Kacprem Tekieli. - Wymyśliliśmy sobie, że naszym pomysłem będzie dobiegnięcie na Gerlach, najwyższy szczyt Tatr. Fany to był odzew wielu ludzi. Impreza wypaliła. I jestem pewna, że w następnym roku spotkamy się zarówno na biegu w Zakopanem, a ci, którzy nie będą mogli tutaj przyjechać, pobiegną z nami w wirtualny sposób. My już zapisujemy się na kolejne edycje – dodała Justyna Kowalczyk.

Patronem Biegu Po Oddech - jak co roku - było Radio Plus.
Posłuchaj co mówi Waldemar Majek, prezes Polskiego Towarzystwa Walki z Mukowiscydozą:

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto