Wkrótce Spotkanie Młodych oraz Diecezjalna Pielgrzymka do Skrzatusza

09-09-2020

Tegoroczne rozważania nawiązują do sylwetki Carla Acutisa, młodego Włocha, od dzieciństwa rozkochanego we Mszy św., który w październiku w Asyżu zostanie ogłoszony błogosławionym.

Podziel się ze znajomymi
Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu
Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Skrzatuszu | www.koszalin.gosc.pl
Wkrótce odbędzie się Spotkanie Młodych oraz Diecezjalna Pielgrzymka do Skrzatusza. Pomimo trwającej pandemii uda się zorganizować oba- ważne dla diecezjan- wydarzenia. Będą miały one skróconą formę, a organizatorzy zadbają o bezpieczeństwo sanitarne. Uczestnicy będą musieli używać maseczek ochronnych, dezynfekować dłonie i zachować dystans społeczny.

Tradycyjnie jako pierwsze odbędzie się Diecezjalne Spotkanie Młodych. Biskup Edward Dajczak zaprasza młodzież w sobotę, 19 września. Tegoroczne rozważania nawiązują do sylwetki Carla Acutisa, młodego Włocha, od dzieciństwa rozkochanego we Mszy św., który w październiku w Asyżu zostanie ogłoszony błogosławionym. Opowie o nim jego mama - Antonia Acutis. Niestety, choć miała być obecna osobiście, ze względu na pandemię nie będzie mogła przyjechać. Konferencja zostanie nagrana i odtworzona lub odbędzie się łączenie na żywo. Spotkanie zakończy uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem bp. Edwarda Dajczaka. Transmisję ze Spotkania Młodych będzie można śledzić przez Dobre Media.

Dzień później- w niedzielę, 20 września – odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka do Skrzatusza. Uroczystości rozpoczną się o godz. 10.00. Pielgrzymi także będą mogli wysłuchać konferencji matki sługi Bożego Carlo Acutisa -Antonii Acutis oraz uczestniczyć we Mszy św. polowej przewodnictwem bp. zielonogórsko-gorzowskiego Tadeusza Lityńskiego.

Organizacja wyjazdów grupowych na pielgrzymkę i spotkanie młodych odbywa się w parafiach.

Szczegółowy program wydarzeń na stronie diecezji www.diecezjakoszalin.pl/

M. W-M.

Ks. Andrzej Zaniewski, Diecezjlany Duszpasterz Młodzieży o nadchodzacych wydarzeniach w Skrzatuszu

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto