Czy wideorejestratory samochodowe są przydatne?

15-09-2020

W Polsce są bardzo popularne, ale trzeba pamiętać o kilku podstawowych zasadach. Mowa o wideorejestratorach, które coraz chętniej są montowane w samochodach. Te niepozorne urządzenia kryją wiele przydatnych funkcji.

Podziel się ze znajomymi
Wideorejestrator
Wideorejestrator | Pixabay
Kamery samochodowe od lat rejestrują przebieg wypadków, groźnych sytuacji na drogach, a nawet kradzieży. Zarejestrowany przez nie obraz jest dla policji idealnym materiałem dowodowym.

Samochodowy wideojrejestrator pomógł chociażby Panu Bartoszowi, którego pojazd został uszkodzony przez kierowcę, który uciekł z miejsca zdarzenia. Bez zarejestrowanego nagrania nie udałoby się w sposób jednoznaczny wyjaśnić sytuacji drogowej.

Często bywa również tak, że nagrania, na których zarejestrowano piratów drogowych przesyłane są na policyjny adres mailowy: STOP AGRESJI DROGOWEJ.

Chociażby kilka dni temu wideorejestrator jednego z kierowców w Gorzowie Wielkopolskim nagrał osobę, która wyprzedzała inne pojazdy jadąc po chodniku.

Dodajmy, że w Polsce nie wprowadzono dotychczas przepisów regulujących korzystanie z wideorejestratorów. Trzeba jednak pamiętać, że kamera nie może zasłaniać pola widzenia kierowy, a pochopnie publikując film w internecie możemy naruszyć prywatność innych zmotoryzowanych i pieszych.
 
Czy wideorejestratory samochodowe są przydatne? Posłuchaj materiału, który przygotował Kamil Lewera.

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto