"Największa góralska majówka w Polsce" w Rabie Wyżnej

22-09-2020

26go września Województwo Małopolskie oraz Radio Plus zapraszają do Raby Wyżnej na "Największą góralską majówkę w Polsce". W tym roku z okazji 100 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Dla Papież Polaka zaśpiewa Mała Armia Janosika .

Podziel się ze znajomymi
Mała Armia Janosika
Mała Armia Janosika | malaarmiajanosika.pl
- Mieliśmy zagrać w maju, potem w sierpniu, wszystko przez pandemię, więc teraz to już w zasadzie wrześniówka- mówi kierownik zespołu Damian Pałasz. Jak dodają organizatorzy, chcą zapoczątkować zupełnie nową tradycję i uczcić św. Jana Pawła II. - Chcemy oddać mu hołd za to jak wpłynął na nas ten jego pontyfikat, który jest nadal żywy  tak jak i jego słowa  ale też przekazać młodemu pokoleniu jego filozofię. Chcemy, by młodzi ludzi mimo, że nie mieli okazji go poznać czuli, że nadal między nami - podkreśla Damian Pałasz.

Na scenie w Rabie Wyżnej wystąpi niemal 150 osób. W programie odśpiewanie tradycyjnej majówki,  multimedialna prezentacja na elewacji rabiańskiego kościoła , Apel Jasnogórski i rozpalenie tradycyjnej góralskiej watry.  - Repertuar będzie oparty o utwory i teksty Jana Pawła II, również ks. Józefa Tischnera.  Te utwory będą przede wszystkim właśnie związane z postacią Papieża Polaka, będzie " Barka", będą też utwory mocno folklorystyczne, muzyka ludowa Podhala, którą Ojciec Święty tak ukochał - wylicza Damian Pałasz.

Początek koncertu na Rabiańskich Błoniach obok kościoła o 18.30. Patronem medialnym wydarzenia jest oczywiście Radio Plus.

Posłuchaj materiału Michała Henkela

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto