Zmiany dla użytkowników dronów

24-09-2020

Już wkrótce na właścicieli dronów zostaną nałożone nowe przepisy. Niebawem każdy bezzałogowy statek powietrzny trzeba będzie zarejestrować na specjalnej platformie internetowej.

Podziel się ze znajomymi
Dron
Dron | Pixabay
Według szacunkowych danych na polskim niebie lata ponad sto tysięcy dronów o różnej masie. Używają je nie tylko osoby, które wykorzystują tego typu urządzenia w pracy zawodowej, ale również i te, które kupiły go z myślą o zabawie.

Pierwotnie nowe przepisy dla użytkowników dronów miały wejść w lipcu, ale ostatecznie zaczną obowiązywać od grudnia i znacząco wpłyną na sposób korzystania z tych bezzałogowych statków powietrznych.

Nowe regulacje będą zakładały utworzenie m.in. spisu osób oraz instytucji, które posiadają drony wyposażone w urządzenia do rejestracji danych, czyli krótko mówiąc: kamery.

Z dronów korzysta już m.in. policja czy chociażby straż pożarna. Urządzenia wykorzystywane są przy różnego rodzaju akcjach gaśniczych oraz przy poszukiwaniach osób zaginionych.

Co równie ważne, zgodnie z nowymi regulacjami unijnymi każdy posiadacz drona o wadze ponad 250 gramów będzie musiał przejść szkolenie online i zaliczyć specjalny test.

Szczegółowe informacje na temat nowych przepisów dostępne są m.in. na stronie internetowej Urzędu Lotnictwa Cywilnego.
Zmiany dla użytkowników dronów. Szczegóły zna Kamil Lewera

Komentarze


Na antenie Radia Plus

Wybierz miasto